התיכוניסטים לא אדישים למצוקה

מאות תלמידי תיכון מכל רחבי הארץ מחלקים מדי שבוע עשרות חבילות מזון למשפחות מצוקה, "משרד הרווחה ביקש שנגדיל את הכמות".

בני טוקר , ד' באדר ב תשע"ט

מזון
מזון
פלאש 90

התיכוניסטים שמצילים את משפחות הרווחה

תלמידי ישיבת מקור חיים בכפר עציון הקימו לפני כשנתיים וחצי את עמותת "זכות הורים" לזכרם של שלושה הנערים החטופים שנרצחו, והחלו בחלוקת סלי מזון למשפחות רווחה באזור ירושלים.

כיום הם הפכו לארגון ארצי עם 500 מתנדבים שפועל בכל רחבי הארץ ומסייע למשפחות הזקוקות לכך. לקראת החגים פתחו בארגון במבצע מימון המונים "לתת מאהבה" לגיוס 200 אלף שקלים בתוך 48 שעות.

רפאל שאנאנס תלמיד כיתה י"א בישיבת מקור חיים ופעיל מרכזי בעמותה אומר לערוץ 7 כי בני הנוער מכל רחבי הארץ מנצלים את זמנם הפנוי כדי לסייע למשפחות הרעבות, "יש לנו מאות תלמידי תיכונים בכל האזורים בחיספין כוכב יעקב מקור חיים פתח תקווה נחלים ועוד, דתיים וחילונים שאחראים על המערך הלוגיסטי וכל זה תחת פיקוח הדוק של עורכי דין ורואי חשבון. יש לנו מכולות בכל רחבי הארץ ומדי שבוע אנחנו מחלקים את הסלים שכוללים מוצרי מזון בסיסים כמו פסטות שימורים שמן רסק עגבניות חלות סוכר ירקות ועופות לשמונים משפחות".

כעת לקראת החגים הם מנסים לגייס את הכסף הנוסף כדי לתת מענה לעוד ועוד משפחות שרוצות להצטרף, "הפניות הולכות וגדלות בני נוער רוצים להתנדב ועוד ועוד סניפים נפתחים. גם משרד הרווחה פונה אלינו ומבקש שנגדיל את הכמות. זה באמת מרנין ומשמח שעוד ועוד מצטרפים אלינו וזה דתיים וחילונים מה שנקרא חבר מביא חבר. לצערנו יש ביקוש גדול לסלים ואני שמח שגם החברות הגדולות משתפות איתנו פעולה. יש כאן ניצול זמן נכון של בני הנוער בין השיעורים והמבחנים שמוכנים לתת מהזמן שלהם למען החברה".

שאנאנס מסביר את מקור שמה של העמותה, 'זכות הורים', "אנחנו רוצים בעצם לומר שכל זה קרה בזכות ההורים שלנו שחינכו אותנו להעניק לאחרים ושולחים אותנו לעזור למשפחות נזקקות זו הזכות שלהם".