רפי לבנגרונד: נמאס לראות מחבלים מחייכים בבתי המשפט

אביה של קים לבנגרונד שהגיע עם הורים שכולים למשפטו של המחבל מגבעת אסף דורש עונש מוות, "ממני זה נחסך".

בני טוקר , ה' באדר ב תשע"ט

רפי לבנגרונד
רפי לבנגרונד
צילום: חזקי ברוך

רק עונש מוות בא בחשבון

הורים שכולים בתוכם רפי לבנגרונד אביה של קים יחזקאל לבנגרונד הי"ד שנרצחה בפיגוע בברקן, הגיעו (אתמול, שני) לבית משפט הצבאי ביהודה עם פתיחת משפטו של המחבל עאצם ברגותי שמואשם בביצוע הפיגוע בגבעת אסף בו נרצחו שני חיילי צה"ל ובשותפות לביצוע הפיגוע בצומת עפרה.

לבנגרונד אומר לערוץ 7 שמבחינתם רק עונש מוות בא בחשבון, "אנחנו דורשים עונש מוות גרוש משפחות המחבלים והרס בתים. לצערי זו ממשלה רופסת שלא תיתן לזה לקרות".

לבנגרונד שישיק הערב במוזיאון גוש קטיף את מפלגת "ארץ ישראל שלנו" שהקים בעקבות רצח בתו מקווה לעשות את השינוי, "מבחינתי כל מפגש עם מחבל ואנשי כוחות הבטחון צריך להסתיים במותו של המחבל, ככה שנוכל לחסוך את האי נעימות שלראות אותו מחייך במשפט ואת המשפחות כואבות. במקרה שלי המחבל חוסל וזה נחסך ממני. חבל לבזבז משאבים וזמן מחבל שעשה משהו גם אם רק פצע, המפגש בינו לבין כוחות הביטחון חייב להסתיים במוות"

את המפלגה הוא הקים בעקבות ההבנה שמדינת ישראל מעודדת את הטרור במקום למגר אותו, "הרוצח של הבת שלי לא קיבל עצבים בבוקר ויצא לרצוח. יש לי תמונות שלו ושל מחבלים אחרים עם אפודים ומדים מנומרים. זה חלק מצבא של מחבלים שיש מישהו שעומד מאחוריהם ומממן אותם. המחבל שרצח את בתי בדק במשך ארבעה חודשים את המפעל כדי לתכנן את הפיגוע. מדינת ישראל מממנת את הצבא הזה ומעבירה כספים לאבו מאזן צריך לעצור את זה. לי אין אמון לא בליברמן שלא עשה דבר, ולא בביבי ובטח לא בגנץ אשכנזי ויעלון שכולם עשו פאשלות".

לבנגרונד מקווה שלמרות המשאבים הדלים הוא יצליח להפתיע בבחירות, "גם את הגימלאים אף אחד לא ספר. אלפי אנשים מתקשרים אלי תומכים ורוצים לעזור. אין לי משאבים לפרסום ואני עושה הכול מכיסי כולל הפקת תשדירים ברדיו ובטלוויזיה. פנו אליי כמה פוליטיקאים מהימין שדואגים שאני אגנוב להם קולות אבל אני רוצה שינוי. עד שהבת שלי נרצחה פוליטיקה לא ענינה אותי היום אני רוצה לשים לזה סוף".