הסנאטור לינדזי גראהם: "נוביל מהלך להכרה ברמת הגולן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר ברמת הגולן עם הסנאטור האמריקני לינדזי גרהאם ושגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

ניצן קידר , ד' באדר ב תשע"ט

הסנאטור גראהם עם ראש הממשלה והשגריר פרידמן
הסנאטור גראהם עם ראש הממשלה והשגריר פרידמן
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הסנאטור לינדזי גראהם: "נוביל מהלך להכרה ברמת הגולן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, סייר היום (שני) יחד עם הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן ברמת הגולן.

נתניהו אמר לגראהם, "זהו אינו ביקורך הראשון ברמת הגולן, אך אני חושב שבכל פעם שאתה מגיע לכאן, אתה יכול להעריך את החשיבות האסטרטגית של נוכחותה של ישראל ברמת הגולן ואת העובדה שאנחנו יוצרים כאן חיים חדשים, חיים ירוקים, עתיד. זה שונה מאוד ממה שהיה כאן קודם".

"רמת הגולן תמיד הייתה חלק מישראל, מאז הימים הראשונים בתולדותינו, והיא בהחלט חלק ממדינת ישראל מאז 1967, ויותר לאחרונה, מ-1981. רמת הגולן היא חלק מישראל והיא חייבת להישאר חלק מישראל לעד. אני חושב שחשוב שהקהילה הבינלאומית תכיר בעובדה הזאת ותקבל אותה, ובמיוחד ידידתנו הגדולה, ארצות הברית", הוסיף נתניהו.

"אני מודה לך על תמיכתך. אני חושב שאזרחי ישראל אינם יודעים את כל מה שאני יודע על העבודה שעשית בממשלים עוקבים. אין לנו ידיד טוב יותר ואנו מעריכים זאת. תודה, חבר", סיכם ראש הממשלה.

הסנאטור לינדזי גרהאם אמר כי "מה שטוב עבור אמריקה זה ישראל בטוחה, מוגנת ומשגשגת. מדוע? ערכים משותפים, אויבים משותפים, ומנקודת מבט צבאית - המדינה הטובה ביותר שיכולה להיות לארצות הברית באזור בעייתי".

"יש לי מסר פשוט - אשוב לסנאט בארצות הברית ואעבוד עם הסנטור קרוז להתניע מהלך להכרה בגולן כחלק ממדינת ישראל עכשיו ולתמיד. ישראל שלטה בטריטוריה הזאת במלחמה על קיומה. האזור הזה נלקח בכוח צבאי משום שהוא שימש כמקום שיגור להתקיף את מדינת ישראל. יש באזור הזה היסטוריה יהודית עשירה".

"אני עומד על אחד המקומות החשובים ביותר במדינת ישראל מבחינה אסטרטגית", הוסיף גראהם.

ראש הממשלה נתניהו הגיב, "מה ששמעתם כאן מהסנטור גרהאם אלו אמירות חזקות מאוד שמבטאות את המדיניות האמריקנית, המדיניות של הנשיא טראמפ, לתמיכה בישראל. הן לוקחות את זה לצעד מאוד קונקרטי - לשמור על הגולן כחלק מישראל, אחרת הגבול שלנו יהיה עם איראן על שפת הכנרת - ואנחנו לא מוכנים לקבל את זה. מאוד שמחתי לשמוע אותו אומר את הדברים האלה. אני חושב שזה כיוון מאוד חשוב ומאוד מאוד מבטיח לביטחון הלאומי שלנו".