פרק חדש בחיים לצעיר שחזר ליהדות

צעיר שנולד בכפר הערבי ומשפחתו היהודית נספתה, השתקם בסיוע יד לאחים. באחרונה הוא נכנס לדירה חדשה וקבע בה מזוזה.

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ט

קביעת המזוזה בפתח הדירה
קביעת המזוזה בפתח הדירה
צילום: יד לאחים

ל. נולד וגדל בכפר ערבי בגליל כבן לאם יהודייה שעלתה מחבר העמים ולאב ערבי. אמו נדרסה למוות בעודו בן 16 בתאונה מסתורית.

מותה הטראגי של אמו, הביאה את ל' לחקור את מוצאו היהודי שעליו סיפרה לו. הוא לא ידע ולו אות אחת בעברית ולא היה לו מושג קלוש ביהדות, אבל כן היה כוח רצון עז להמשיך את המורשת של אמו שנקטפה ממנו באכזריות.

הוא עזב את הכפר באישון לילה ופנה לעמותת רווחה בעיר יהודית סמוכה, שהפעילה מקלט לנערים שנפלטו מבתיהם או ממסגרות חינוכיות וביקש עזרה.

אנשי העמותה עזרו לו ללמוד את כתיבת וקריאת השפה העברית ונתנו לו בית חם להניח את ראשו. כשל' סיפר לאחד המתנדבים במקום שאליו נקשר את קורות חייו ואת העובדה שהוא רוצה ללמוד יותר על העם היהודי, חיפשו השניים ברשת האינטרנט אחר ארגון שיוכל לתת מענה לצרכיו וכך הגיע ל. ליד לאחים.

בשלב זה חל אירוע מצער נוסף בחייו של ל. כאשר אחיו לא יכול היה לעמוד בקושי שבפטירת אמם, חלה מרוב צער ונפטר.

ל. נשאר בודד בחייו החדשים, אבל למרות זאת החליט שלא לסטות מהמטרה שהציב לעצמו והתעקש להמשיך בדרכו.

אנשי יד לאחים מיהרו להגיע למקלט בו שהה ל. ולבקשתו החלו ללמוד אתו יהדות. בתקופה האחרונה נפתח פרק מרגש נוסף בחייו החדשים של ל. ובחזרתו לעם היהודי.

בארגון עזרו לו למצוא מסגרת תורנית הולמת שבה יוכל להשלים את לימודי היהדות שנגזלו ממנו ומצאו עבורו מקום עבודה הולם ודירה באזור לימודיו שתתאים לצרכיו. לצד אלו נרכשו עבורו תלושי מזון, ביגוד הולם וכל צרכי הבית.

הרב יואב-זאב רובינסון המלווה את הצעיר, התכבד לקבוע יחד עמו את המזוזות בדירה החדשה.

"ל. היקר התקדם לאחרונה בשלב מכריע נוסף, ואנו במשפחת יד לאחים נמשיך ללוות אותו ולתת לו את המעטפת המשפחתית שכה חסרה לו. בשביל עזרה כה גדולה ליהודי, כיף לקום בבוקר", מסכם רובינסון בסיפוק.