כך איים אשכנזי להביך את אהוד ברק

תמלילים נוספים מחקירת הרמטכ"ל לשעבר בפרשת הרפז נחשפים. "אמרתי לברק וגם לביבי שזה ייגמר בסוף בכלא".

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ט

ברק ואשכנזי
ברק ואשכנזי
דו"צ

הקלטות חדשות מלשכתו של מועמד כחול-לבן לכנסת, גבי אשכנזי, שפורסמו הערב (שני) בחדשות 12 חושפות כמה רחוק הלך במאבק לשנה נוספת בתפקיד ואיך פעל נגד הממונה עליו, שר הביטחון אהוד ברק.

ההקלטות מובאות כחלק מתמלילים מחקירתו של הרמטכ"ל לשעבר בפרשת הרפז.

חוקר: בהמשך אתה אומר לבצלאל טרייבר (סמנכ"ל משרד הביטחון): 'אמרתי ל(אהוד) תשמע: תעשה מה שאתה רוצה, אני לא מוכן. (אם) אני אפתח את הפה זה לא ייגמר טוב. אני אהרוג אותך עד הסוף'. האם זה מה שאמרת בשיחה שלך עם אהוד ברק?

אשכנזי: אני לא זוכר את השיחה הזאת. אני אומר לאהוד ש..אני חושב שהדברים חמורים וזהו. פה זה תיאור יותר נקרא לזה ציורי.

חוקר: אוקיי, אתה ממשיך לדבר עם טרייבר, ואתה אומר לו: 'אני לא אוותר, אני אזיז, כי הכלבים האלה מבינים רק כוח. מה זה כוח? זה מאזן אימה. שמע, אין לי בעיה, אני אתלכלך. ברור לך מי יתלכלך יותר'. אז מה התכוונת כאן? זה מה שאמרת לברק?

אשכנזי: לא, דיברתי עם ברק בצורה מנומסת. אמרתי לו שמגיעות אליי שמועות שמחפשים עליי משרדי חקירות. אמרתי לו שזה לא יעלה על הדעת ושאני לא אוותר. אמרתי לברק, וגם לביבי, שזה ייגמר בסוף בכלא. שמישהו בסוף יילך לכלא עם המעשים האלה.

נזכיר כי בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק הרפז,נמתחה ביקורת חריפה על מה שהוגדר התנהגות פסולה של אשכנזי.

על פי התמלילים, הכוונה בין היתר היתה לרצונו להפיץ מצגת מכפישה על ברק שהסתובבה אז ברשת האינטרנט. החוקרים משמיעים לאשכנזי הקלטה שלו דן עם מקורב בהפצתה.

אשכנזי למקורב: תקשיב, יש לך את זה במחשב עכשיו. יש פה (חומר) מאז שהוא היה רמטכ"ל, באסון צאלים, והוא ברח והוא הבריח והוא זה והוא זה, נסיגה וטבח גולדשטיין ועסקים והחתן שלו פה וביזנס שם, שר הביטחון צריך ללכת הביתה. ראיתי את המצגת, חבל על הזמן. תשלח אותה לאבי דובר צה"ל. צריך לשים את זה באיזשהו מקום שאנשים יוסיפו (חומר על ברק). יאללה תתחילו להפיץ. קדימה קדימה.

חוקר: מה זה 'צריך לשים את זה באיזשהו מקום'?

אשכנזי: באיזשהו מקום אני מניח ברשת, לא התכוונתי שיפזר כרוזים במדינת ישראל ויחלק אותם עם מטוס.

חוקר: לשים באינטרנט זה יותר מכרוזים.

אשכנזי: אבל חבר'ה אני לא השקעתי בזה מחשבה, אבל אני לא מכחיש שלא סבלתי כשקראתי את הדבר הזה. אני לא אחראי לזה.

חוקר: אבל אתה דואג שזה יופץ.

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה: "מאות אלפי השיחות של רא"ל גבי אשכנזי והעדויות השונות נבדקו חזור ובדוק על ידי כל גורמי החקירה בצבא, במשטרה ובמבקר המדינה. רשויות אכיפת החוק, פרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה אמרו את דברם. הציבור מאס בהשחרה ובהסתה באמצעות הדלפות פוליטיות מגמתיות וממוחזרות".