סמוטריץ' רוצה לקחת משקד את תיק המשפטים

יו"ר האיחוד הלאומי הבהיר בכנס השקת הקמפיין כי המפלגה נושאת את עיניה לא רק לתיק החינוך אלא לתיקים נוספים.

ערוץ 7 , ד' באדר ב תשע"ט

ח"כ בצלאל סמוטריץ', הערב
ח"כ בצלאל סמוטריץ', הערב
צילום: מירי שמעונוביץ

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ' מצהיר הערב (שני) כי מפלגתו אינה מעוניינת רק בתיק החינוך אלא בתיקים נוספים כמו המשפטים וביטחון הפנים.

בכנס השקת הקמפיין של המפלגה אמר סמוטריץ', "היינו כולנו עדים בימים האחרונים בשידור חי לתהליך קלאסי שממחיש עד כמה חשוב שנהיה גדולים וחזקים אחרי הבחירות האלה. ראינו פחד, שלא לומר היסטריה, של גורמים מסוימים בשמאל מהאפשרות שנקבל את תיק החינוך לידינו, וראינו יישור קו כמעט אוטומטי של נתניהו עם הלך הרוח הזה.

״זה נתניהו. איש עתיר זכויות עם המון יתרונות ויכולות, אבל, איך לומר את זה בעדינות - לא תמיד עם מספיק יכולת עמידה", אמר סמוטריץ'.

הוא הוסיף כי "כדי להפיג, ולו במעט, את החששות באזורי חיוג מסוימים של השמאל מאיתנו, אני רוצה לשרטט כאן כמה תכניות עבודה שנשאף בעזרת השם לקדם במשרדי הממשלה".

"מי שמפחד מאיתנו בחינוך יקבל אותנו גם בתיק לביטחון פנים. נאכוף את הריבונות בנגב, בגליל ובהר הבית ונחזיר את הביטחון לאזרחי מדינת ישראל. מי שיפחד מאיתנו במשרד לביטחון הפנים והחינוך יקבל אותנו גם במשפטים. נשלים את פסקת התגברות ונחזיר למקומם את היועמ"שים. נדרוש גם את תיק הדתות ונחזק את הרבנות הראשית", דברי סמוטריץ'.

"בשביל כל התיקים ותכניות העבודה הללו אנחנו צריכים הרבה מנדטים. נכון להיום המפתח הוא שלושה מנדטים לשר. אז בשביל לממש רק את התכניות שפרשתי כאן בקצרה, בלי לעמוד בפני הדילמה במה לבחור ועל מה לוותר, אנחנו צריכים 12 מנדטים", סיכם יו"ר האיחוד הלאומי.