בני גנץ: כהנא היה גאה בנתניהו

יו"ר כחול לבן תקף את ראש הממשלה והבטיח: ״סמוטריץ' לא יהיה שר חינוך, בבתי הספר לא יחנכו שמצעדי גאווה הם מצעדי בהמות".

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

גנץ ולפיד
גנץ ולפיד
צילום: שריה דיאמנט

יו״ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, תקף אמש (שני) את ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע כוונת היועץ המשפטי לממשלה לקיים את השימוע לנתניהו במהלך חודש יולי.

"הודעת היועמ"ש ממחישה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו ראש ממשלה של חצי משרה, ראש ממשלה חצי ישר", אמר גנץ בכנס בבאר שבע. "נתניהו עייף ושחוק וסדר היום שלו נע על פי מטרה אחת - לשרוד. טוב יעשה אם יתפטר".

"נתניהו עסוק באינסטגרם של רותם סלע. סדר היום שלו הוא שנתניהו הוא לפני הכול, סדר היום של כחול לבן הוא ישראל לפני הכול".

גנץ הוסיף "בגין לא היה מאפשר לסמוטריץ' ובן גביר להניח את כף רגלם בחדר ישיבות הממשלה", אמר. "הוא לא היה מעלה בדעתו לשסע ישראלים בישראלים. הוא לא היה מעלה בדעתו לקבל מתנות וסיגרים במאות אלפי שקלים. תדע כל אם עבריה שסמוטריץ לא יהיה שר החינוך. תדע כל אם עבריה שבבתי הספר לא ילמדו את ילדינו שמצעד הגאווה זה מצעד בהמות. תדע כל אם עבריה שהילדים שלנו לא יתחנכו בדרכי בן גביר תלמידו של גולדשטיין ואת השופטים לא ימנה ברוך מרזל תלמידו של כהנא".

"בגין היה מתבייש בנתניהו", המשיך גנץ. "ז'בוטינסקי היה מתבייש בנתניהו. שמיר היה מתבייש בנתניהו. וכהנא היה גאה בנתניהו. נתניהו עסוק בלהיות קורבן״.

מספר ארבע ברשימת כחול לבן לכנסת, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, נאם בכנס בחירות בראשון לציון. "בשנים האחרונות יש לנו ראש ממשלה שמעמיד את עצמו לפני טובת אזרחי ישראל.הוא עסוק בחקירות שלו ובעדי מדינה במקום להיות עסוק בכם", תקף אשכנזי.

"נתניהו כרת ברית של קיצוניים. הוא מתכוון לתת להם תיקים בכירים בממשלה שלו. אתם מוכנים שמישהו מהם יהיה אחראי על החינוך של הילדים שלכם? ימנה שופטים במדינה שלכם? רבותיי, לא הכל פולטיקה".