אור ירוק מהיועמ"ש לעופר כסיף

בחוות דעת שהוגשה לבית המשפט העליון, דוחים אביחי מנדלבליט ושי ניצן את החלטת ועדת הבחירות המרכזית לפיה כסיף מנוע מלהתמודד בבחירות

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

ד"ר עופר כסיף
ד"ר עופר כסיף
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הגיש לבית המשפט העליון את חוות דעתו לפיה אין למנוע ממועמד חד"ש-תע"ל, עופר כסיף, מלהתמודד לכנסת.

זאת בתגובה להחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותו של כסיף במסגרת רשימת חד''ש-תע''ל.

בחוות הדעת צויין כי "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מסתייגים בחריפות מחלקן של ההתבטאויות המיוחסות לד"ר כסיף, ובכלל זה מהאמירות המתייחסות לחיילי צה"ל בראיון לעיתון "הארץ", מההתבטאויות הנוגעות לנאציזם ולהשוואה לגרמניה הנאצית, ועוד. ואולם, זו אינה השאלה העומדת על הפרק במסגרת ההליך".

היועץ המשפטי לממשלה שב על העמדה שהציג בפני ועדת הבחירות לפיה "אין עילה למנוע מד"ר כסיף להתמודד בבחירות, שכן לא הצטברה 'מסה ראייתית קריטית' המתחייבת לשם פסילתו".

נזכיר כי החלטת וועדת הבחירות המרכזית לפסול את כסיף התקבלה ברוב של 15 תומכים מול 10 מתנגדים. נציגי מפלגות כולנו והתנועה נעדרו מהדיון.

את בקשת הפסילה הגישו סיעות ישראל ביתנו ועוצמה יהודית.

ח"כ עודד פורר מסיעת ישראל ביתנו הגיב להחלטה לפסול את כסיף ואמר, "עופר כסיף ועשרה כמוהו לא יצליחו במשימתם הלא קדושה לחלל את המדינה ולהפוך אותה לעוד מדינה ערבית מולטי לאומית במזרח התיכון. הדמוקרטיה הישראלית היא חסונה, היא יודעת להתמודד עם ביטויים קשים, ביטויים מכעיסים ומקוממים. אבל גם לזה צריך להיות גבול".

"היום סימנו לחורשי רעתינו את הגבול וקבענו שבדמוקרטיה הישראלית, מי ששולל את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית לא יהיה חלק מהמשחק הדמוקרטי. מנענו מהזועבי הבא להגיע לכנסת ישראל", דברי פורר.

ממפלגת עוצמה יהודית נמסר, "השכל הישר ניצח בועדת הבחירות. אין מקום לאדם השולל את אופיה היהודי של המדינה ולתומך טרור מובהק בבית המחוקקים הישראלי. אנו מקווים שבית המשפט העליון יבין את הדברים, וילמד את כסיף כי אין מקומו בפרלמנט הישראלי, אלא לכל היותר בפרלמנט הסורי".

במפלגת חד"ש-תע"ל אמרו, "הזוי ומביש שהבריונים הכהניסטים והמסית אביגדור ליברמן הם שמכתיבים את סדר היום של ועדת הבחירות המרכזית. פסילתו של כסיף היא עוד שלב בצמצום המרחב הדמוקרטי והשתקת כל קול של התנגדות למשטר מפלה וגזעני. חד"ש-תע"ל תמשיך להציג קול צלול וברור למען שלום, שוויון וצדק חברתי. אנו גאים בד"ר עופר כסיף. להתנגד לכיבוש זה לא בניגוד לחוק", נמסר מטעם המפלגה.