מדינות מאירופה ואסיה באו ללמוד מישראל

נשיא המדינה אירח משלחת של מבקרי מדינות מאירופה ומאסיה בראשות מבקר המדינה יוסף שפירא.

חזקי ברוך , ה' באדר ב תשע"ט

הנשיא עם מבקרי המדינות
הנשיא עם מבקרי המדינות
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין נועד היום (שלישי) עם מבקרי מדינות מ-21 מדינות באירופה ואסיה במסגרת כנס בינלאומי ביוזמת משרד מבקר המדינה העוסק בהתמודדות מול נושאים גלובליים שונים ומתודולוגיות לביצוע ביקורת.

במפגש שנערך בבית הנשיא נשאו דברים מבקר המדינה השופט (בדימוס) יוסף שפירא, ומבקר המדינה הצ'כי וסגן נשיא ארגון המבקרים האירופאי מילוסלב קאלה.

"בישראל יש למבקר תפקיד חשוב ביותר," פתח הנשיא את דבריו. "אנו מאמינים כי הפיקוח והביקורת אינם מהווים סימן לחולשה, אלא לחוזק. מבקר המדינה, בהנהגתו החזקה של השופט יוסף שפירא, הוא מוסד פעיל ועצמאי, הנהנה מאמון האזרחים כולם. זהו עמוד התווך של הדמוקרטיה התוססת שלנו. אין לי ספק כי על ידי שיתוף ידע ושיטות עבודה, נוכל לעבוד יחד".

מבקר המדינה, יוסף שפירא, הודה לנשיא על המפגש. "מה שמחבר בין הנוכחים כאן היום, וביניהם שנינו- אתה ואני, אדוני הנשיא, הוא התחייבות איתנה לשפר את חייהם של אזרחי המדינה שלהם. בכנס שלנו, נדון בדרכים לשפר את חיי האזרחים היום, וגם בדרכים בהן יש להתכונן למחר או למצבי חרום. כידוע לך, 'מה שלא מכינים לקראת החורף לא יהיה לך בבוא החורף'. לכן, אנחנו מתכוננים, ומוודאים שכך גם הממשלות שלנו".

מבקר המדינה הצ'כי, מילוסלב קאלה, פנה אל ריבלין ואמר, "אדוני הנשיא, זהו כבוד גדול להיות פה. אנחנו מייצגים 49 מדינות מאירופה ואסיה ומשרתים את הממשלות והאזרחים שלנו. באנו לישראל לא רק כי אתם מקשרים בין אירופה ואסיה, אלא גם כי מוסד ביקורת המדינה בישראל הוא חזק וחשוב. באנו ללמוד ולחלוק מידע וניסיון".