ארגון פעמונים, גם חברתי וגם כלכלי

ארגון פעמונים מרחיב את השורות לקראת פורים – אלפי שגרירים גוייסו.

ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ט

השקת פורום האלף
השקת פורום האלף
צילום: ים לביא

ארגון פעמונים השיק החודש את 'פורום האלף' שמהותו הרחבת שורות הארגון לקראת חגי פורים ופסח.

בארגון שואפים להציב בכל עיר ובכל קהילה גדולה שגריר או מתנדב מקומי שיגייס בקהילתו תרומות לטובת המקרים היותר מורכבים עימם נפגש הארגון.

בפעמונים מקווים להגיע לאלף נציגים בחודש הקרוב שתפקידם למקסם את תחום התרומות המיועד לאנשים שנקלעו לחובות כבדים, דבר שלא היה במוקד העשיה בארגון עד היום.

במסגרת המיזם, מוצע לכל קהילה לבצע הערכת מצב במסגרתה יבחנו מה הן היכולות והרצונות שלהם ובכמה משפחות הם מעוניינים לתמוך, במסגרת מתנות לאביונים. הכל, כמובן, בצורה דיסקרטית, תוך שמירה על חסיון המקרים.

ארגון פעמונים מקיים לכל אורך השנה תכניות מנע רבות והדרכה להתנהלות כלכלית נכונה, בדגש על הצמתים והאתגרים בחיים: יציאה לפנסיה, אמהות חד הוריות, זוגות צעירים בתחילת דרכם ועוד.

בשנה האחרונה פעמונים נגעו ב-41,814 משפחות, הפרוסות על פני 561 נקודות ישוב ברחבי הארץ, בהם הארגון פעיל, מתוכן 1,449 משפחות המטופלות במקביל, גם במחלקות הרווחה בערים השונות, והנמצאות במצבים לא פשוטים רגע לפני עיקול כספי או ניתוק מתשתיות חיוניות. חלקן משפחות חד-הוריות. 3,815 מבין הנעזרים בפעמונים הם ילדים.

כמו כן, 4,976 נערות ונערים בסיכון שהשתתפו במפגשים, 6,573 צעירים שהגיעו מיוזמתם להרצאות וסדנאות, ועוד ועוד.

בארגון מקווים לשבור בפורים הקרוב את השיא של השנה שעברה- 864 משפחות שקיבלו, בפורים שעבר, סל תמיכה מכובד שעשה להם שמחת פורים אמיתית והעניק להם כח לשפר את מצבם בתקופה שלאחר מכן.

מספר הפעילים בארגון פעמונים עומד על 3,258 מכל הארץ, רובם המוחלט מתנדבים.

דוד קוכמייסטר מנכ"ל הארגון אמר: "אנחנו מזהים שרבים מהפונים אלינו נמצאים במשבר כלכלי עמוק הכולל גרעונות ענק וכדי שנוכל לסייע יותר למקרים מסוג זה, הגענו להחלטה שעלינו לרתום את הציבור לסייע לחבריהם. כיעד ראשוני אנחנו בונים את פורום האלף- אליו התגייסו בשבועיים האחרונים כבר מאות נציגים מכל רחבי הארץ ובהמשך נרחיב את פעילות הגיוס".