ליברמן נגד היועמ"ש: מתייצב לצד אדם שקורא לאלימות

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, מצפה מבג"ץ לא להתערב בהחלטה לפסול את עופר כסיף מלהתמודד לכנסת ותוקף את עמדת היועמ"ש.

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

ד"ר עופר כסיף
ד"ר עופר כסיף
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תוקף את החלטת היועמ"ש להמליץ לבג"ץ לבטל את החלטת ועדת הבחירות לפסול את מועמד חד"ש עופר כסיף מלהתמודד לכנסת.

"אני מכבד את היועמ"ש, אך צר לי שבמקרה זה הוא החליט להתייצב דווקא לצד אדם שקורא לאלימות ולחיסול יהודים", מסר ליברמן.

לדבריו, "מי שאומר שהרמטכ"ל הוא פושע מלחמה, שמדינת ישראל מבצעת טיהור אתני ברצועת עזה ומשווה את היהודים שעולים להר הבית לסרטן עם גרורות, מקומו לא בכנסת ישראל. מצפה שבג"ץ לא יתערב בהחלטת ועדת הבחירות המרכזית".

מוקדם יותר היום הגיש היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, לבית המשפט העליון את חוות דעתו לפיה אין למנוע ממועמד חד"ש-תע"ל, עופר כסיף, מלהתמודד לכנסת. זאת בתגובה להחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותו של כסיף במסגרת רשימת חד''ש-תע''ל.

בחוות הדעת צוין, "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה מסתייגים בחריפות מחלקן של ההתבטאויות המיוחסות לד"ר כסיף, ובכלל זה מהאמירות המתייחסות לחיילי צה"ל בראיון לעיתון 'הארץ', מההתבטאויות הנוגעות לנאציזם ולהשוואה לגרמניה הנאצית, ועוד. ואולם, זו אינה השאלה העומדת על הפרק במסגרת ההליך".

היועץ המשפטי לממשלה שב על העמדה שהציג בפני ועדת הבחירות לפיה "אין עילה למנוע מד"ר כסיף להתמודד בבחירות, שכן לא הצטברה 'מסה ראייתית קריטית' המתחייבת לשם פסילתו".