חומרים דליקים, זיקוקים ובקבוקי תבערה

בעקבות ההתפרעויות והשלכת בקבוק התבערה על הר הבית נעצרו ועוכבו לחקירה מעל 10 חשודים. החקירה והחיפושים בשטח הר הבית נמשכים.

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

נקודת המשטרה לאחר זריקת הבקת"ב
נקודת המשטרה לאחר זריקת הבקת"ב
צילום: דוברות המשטרה

חומרים דליקים, זיקוקים ובקבוקי תבערה

במשטרה מסכמים הערב (שלישי) את האירוע האלים שהתרחש בצהריים על הר הבית במהלכו יידו ערבים בקבוק תבערה לעבר נקודת המשטרה בהר.

האירוע התרחש סמוך לשעה 13:00, אז הגיעו מספר חשודים לעבר נקודת המשטרה בהר הבית ויידו בקבוק תבערה לעבר הנקודה. שוטרים שזיהו את החשודים עצרו אותם. לנקודת המשטרה נגרם נזק ושוטר נפצע קל משאיפת עשן ופונה לטיפול רפואי.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד שמפקד על האירוע הנחה על הוצאת כלל האנשים שהיו באותו זמן בשטח הר הבית וסגירת ההר, זאת לצורך ביצוע פעולות וסריקות לאיתור אמצעים נוספים.

במהלך החיפושים בהר הבית אותרו על ידי השוטרים מספר מיכלים שהכילו חומרים דליקים באזורים שונים, וכן כוורות זיקוקים ובקבוקי תבערה.

במהלך האירועים נעצרו ועוכבו לחקירה מעל 10 חשודים שחלקם קושרים את עצמם לאירוע, ובמשטרה מציינים כי החקירה והחיפושים בשטח הר הבית נמשכים.

"כוחות המשטרה ערוכים בשטח הר הבית וסמטאות העיר העתיקה ומזרח ירושלים בכדי למנוע לסכל ולהגיב לכל נסיון להפר את הסדר בציבורי על רקע האירוע החמור שהתרחש בשטח הר הבית", נמסר מהמשטרה.