איסור באירופה על טיסת הדגם שהתרסק

סוכנות בטיחות התעופה האירופית, השייכת לאיחוד האירופי, הודיעה כי תאסור על כל טיסות מטוס הבואינג 737 MAX, בעקבות האסון באתיופיה.

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

בואינג 737-8
בואינג 737-8
צילום: ISTOCK

סוכנות בטיחות התעופה האירופית, הפועלת במסגרת האיחוד האירופי, מטילה איסור גורף על טיסות של מטוס הבואינג 737 MAX במרחב האווירי הנתון לפיקוחה.

ההחלטה התקבלה בעקבות אסון התרסקות המטוס באתיופיה ביום ראשון השבוע בו נהרגו 157 בני אדם ואסון נוסף שאירע בדגם זה בחודש אוקטובר האחרון.

מוקדם יותר היום (שלישי) הודיעו בריטניה, גרמניה וצרפת כי הן מצטרפות לרשימת המדינות שהטילו איסור כזה, אחרי שהאיסור הוטל גם בהולנד, אוסטריה, אירלנד, סין, אוסטרליה, מלזיה, עומאן וסינגפור.

בחברת בואינג ניסו היום לעצור את הסחף ופרסמו הודעת הרגעה בה נאמר כי לחברה יש "ביטחון מלא" בבטיחות הצי המוביל של דגם 737 MAX, למרות שתי ההתרסקויות הקטלניות שאירעו מאז אוקטובר במטוסים מסוג זה, האחרונה ביום ראשון השבוע.

ההודעה פורסמה לאחר שמספר הולך וגדל של מדינות וחברות תעופה מקרקעים את מטוסי הבואינג 737 שברשותם.

"אנו מבינים כי סוכנויות רגולטוריות ולקוחות קיבלו את ההחלטות שמתאימות להם", אמרו בחברה והוסיפו כי רשות שדות התעופה האמריקנית "אינה מחייבת כל פעולה נוספת בשלב זה, ועל סמך מידע זה, אין לנו שום בסיס לפרסם הנחיות חדשות בנושא".