בריטניה: הפרלמנט דחה את הסכם הברקזיט

זו הפעם השניה בתוך כחודשיים שבה דוחה הפרלמנט הבריטי את ההסכם שהושג בין האיחוד האירופי לבריטניה להסדרת הפרישה הבריטית מהאיחוד.

ערוץ 7 , ה' באדר ב תשע"ט

תרזה מיי
תרזה מיי
צילום: רויטרס

תבוסה לראשת ממשלת בריטניה, תרזה מיי, בהצבעה שנערכה הערב (שלישי) בפרלמנט הבריטי על ההסכם המסדיר את פרישתה של בריטניה מהאיחוד האירופי (הסכם הברקזיט).

בהצבעה שנערכה בפרלמנט הבריטי הופל ההסכם ברוב גדול של 391 מתנגדים מול 242 תומכים בלבד, זאת לאחר שעשרות מבין חברי הפרלמנט ממפלגתה של מיי, המפלגה השמרנית, הצביעו נגד ההסכם.

זו הפעם השניה בתוך כחודשיים שבה דוחה הפרלמנט הבריטי את ההסכם שהושג בין האיחוד לבין ממשלת בריטניה, ותבוסה צורבת במיוחד לתרזה מיי שקיוותה שבפעם הזו תצליח להביא לאישור ההסכם.

כעת תצטרך מיי להחליט האם לעמוד בהתחייבותה ולהביא כבר מחר לפרלמנט הבריטי הצעה לפרישה מהאיחוד האירופי ללא הסכם בעוד כשבועיים.

התסריט של פרישה מהאיחוד האירופי ללא הסכם מעורר חששות כבדים הן בלונדון והן בבריסל, אך נכון לרגע זה לא נראה באופק פתרון אחר למשבר.

אם הפרלמנט הבריטי לא יאשר פרישה מהאיחוד ללא הסכם תביא מיי לפרלמנט הצעה לדחיית הפרישה מהאיחוד האירופי במספר חודשים לצורך משא ומתן מחודש על הסכם פרישה משופר. עם זאת, קשה להאמין שדחייה כזו תשנה את המצב, לאחר שנשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד-יונקר הצהיר אמש כי ההסכם שנוסף אתמול היה "השלב האחרון, לא יהיה יותר משא ומתן עם בריטניה".