ערן שחם-שביט יפרוש מהרשות לניירות ערך

עו"ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי של מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר, הודיע על כוונתו לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים.

ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ט

בית משפט
בית משפט
צילום: ISTOCK

היועץ המשפטי של מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך, עו"ד ערן שחם-שביט, הודיע על החלטתו לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים, לאחר 11 שנות שירות ברשות ניירות ערך.

עו"ד שחם -שביט ליווה תיקי חקירות רבים ומגוונים במהלך שנותיו במחלקת החקירות, ביניהם: IDB, סימנס, מנופים פיננסיים ובזק.קודם לכן, שימש עו"ד שחם –שביט כפרקליט במחלקת ניירות ערך, בפרקליטות מיסוי וכלכלה. במסגרת תפקיד זה ניהל תיקי ניירות ערך רבים, בהם תיק חפציבה, תיק דסאו, תיק גורבץ', תיק יונידרס ותיקים רבים נוספים.

שמו של שחם שביט עלה לכותרות לאחר שנחשף כי התכתב עם שופטת המעצרים רונית פוזננסקי-כץ בפרשת בזק - תיק 4000. הפרקליטות חתמה איתו על הסדר טיעון בחודש יוני האחרון, שלפיו שחם שביט ישוב לעבוד ברשות לניירות ערך כעורך דין אך רק לאחר תשעה חודשים יוכל לשוב לתפקידו הקודם ולייצג את הרשות בערכאות משפטיות. בנוסף, שחם שביט יקבל נזיפה ויורד בדרגה למשך שנה.

יו"ר רשות ניירות ערך, ענת גואטה: "אני מודה לערן על תרומתו הרבה לאורך השנים למחלקת חקירות, ולרשות ניירות ערך. ערן היה שותף להובלת תיקי חקירה רבים ומשמעותיים אשר הטביעו את חותמם על עיצוב הנורמות בשוק ההון.אני מאחלת לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

מנהלת מחלקת חקירות, מודיעין ובקרת מסחר, עו"ד ציפי גז: "אני מודה לערן על הדרך הארוכה והמשותפת בה צעדנו יחד. לאורך כל השנים, במעלה הדרך שהיתה מאתגרת לא פעם, הוכיח ערן את מסירותו ומחויבותו הרבה לארגון ולמטרותיו".

עו"ד שחם-שביט מסר: "אני עוזב בתחושת סיפוק רבה על עשייה משמעותית בארגון שהיווה לי בית מירב שנותיי המקצועיות. למדתי להכיר אנשים מקצועיים, חדורי תחושת שליחות וזאתלצד התנהלות הגונה ועניינית".