רשמית: אמארה סטודמאייר - ישראלי

אחרי שאמש הודיע שר הפנים דרעי על אזרוחו של סנטר הפועל ירושלים, רגע לפני משחקה של קבוצתו מול נאפטונאס הליטאית, קיבל את התעודה

נרי וייס , ו' באדר ב תשע"ט

סטודמאייר. ישראלי
סטודמאייר. ישראלי
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

סנטר הפועל ירושלים בכדורסל, אמארה סטודמאייר קיבל את תעודת הזהות הישראלית בטקס שנערך היום (רביעי) במשרד הפנים בבירה.

אחרי שאמש הודיע שר הפנים ויו"ר ש"ס, אריה דרעי, על אזרוחו של הסנטר הוותיק בעל העבר המרשים בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, בשל תרומתו הרבה לספורט הישראלי, היום קיבל סטודמאייר את תעודת הזהות הכחולה באופן רשמי בטקס מיוחד שנערך במשרד הפנים בבירה בהשתתפות שר הפנים אריה דרעי, ראש העיר ירושלים משה ליאון, אייל חומסקי נציג הבעלים וגיא הראל מנכ"ל הפועל.

סטודמאייר עבר במהלך השנים האחרונות גיור כדת וכדין, כשזה שינה את שמו ליהושפט, וכבר במחזור הליגה הקרוב מול הפועל חולון באולם הטוטו שבחולון, יוכל זה ליטול חלק לראשונה העונה במשחקי קבוצתו בליגת העל הישראלית, כשעד עכשיו חיכה למתן האזרחות בכדי שלא ייחשב כזר.

שר הפנים, אריה דרעי אמר בטקס: "ברוך הבא לכאן וברוך הבא להיות ישראלי. אמארה הוא שחקן בינלאומי שמהווה שגריר עולמי למדינה ולפי מה שהסבירו לי עוד לא היה מי שתרם כל כך הרבה למדינת ישראל וקשר את גורלו למדינת ישראל. לפי ההמלצות של כלל הגורמים החלטתי להעניק לו את התעודה והוא יהיה מעתה אזרח ישראלי".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, שעמל רבות מאחורי הקלעים על אזרוחו של סטודמאייר, בשל הקרבה שיש לו לשר הפנים אמר במעמד הטקס: "עמלתי רבות למען אזרחותו של אמארה. לפני שבועיים אירחתי את קבוצת הפועל ירושלים בלשכתי וכבר אז איחלתי לאמארה שבפעם הבאה שניפגש הוא יהיה אזרח ישראלי והינה אנחנו פה היום עומדים במעמד מרגש זה. היום אני מאחל לאמארה שבפעם הבאה שניפגש הוא יניף את הצלחת", אמר ליאון.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il