"מקווים שהכנסת הבאה תהיה רגועה יותר"

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג שוחחו עם תלמידים יהודים ב-7 מוקדים ברחבי העולם.

חזקי ברוך , ו' באדר ב תשע"ט

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עם בני נוער מהתפוצות
יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין עם בני נוער מהתפוצות
צילום: חזקי ברוך

מתחברים לתפוצות

אירוע השיא של פרוייקט "מתחברים לתפוצות" מטעם הכנסת והסוכנות היהודית נערך הערב (רביעי) ובמסגרתו מדריכות ומדריכים ממרכז המבקרים של הכנסת מעבירים פעילויות לקהילות יהודיות בעולם על פעילות הכנסת ועל הדמוקרטיה בישראל.

זאת, באמצעות מזוודות מיוחדות בהן שלל הפעלות המדמות הצבעות בכנסת על גבי שטיח פעילות עם תמונת מליאת הכנסת, שאלות טריוויה על הדמוקרטיה הישראלית, משחק ברוח מגילת העצמאות, עזרים ויזואליים עם תמונות פטיש היו"ר, מדי משמר הכנסת, פודיום ל"נואמים" ועוד.

אדלשטיין והרצוג משוחחים עם החניכים בתפוצות

במהלך האירוע שוחחו בשידור חי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הסוכנות יצחק הרצוג, עם המדריכים והחניכים ממוקדי הפעילות במקסיקו סיטי, יוהנסבורג, ונקובר, מישיגן, לוס אנג'לס, המילטון ומנצ'סטר.

במענה לשאלות התלמידים על הבחירות הקרבות, ציינו הן אדלשטיין והן הרצוג כי הם מקווים שהכנסת הבאה תהיה "רגועה יותר וייצוגית יותר".

אדלשטיין אמר, "באמצעות הכנסת אנחנו חוצים ימים ויבשות ומתחברים לכל יהודי התפוצות באשר הם. אחינו היהודים, אנחנו מצפים לכם בישראל. הכנסת היא ביתכם. עשרות חברי כנסת, כמוני, לא נולדו בישראל ועלו אליה מארצות שונות. כילד, בקושי הכרתי את ישראל ובקושי שמעתי עליה. אחרי שנים של מאבק הגעתי לכאן".

הרצוג הוסיף, "אני מברך על המיזם של כנסת ישראל בשיתוף הסוכנות היהודית לחבר את יהדות התפוצות ללב הפועם של הדמוקרטיה הישראלית בתקופה מאתגרת בעם היהודי. אני נתקל לא אחת בתופעה של חוסר הבנה של שיטת הדמוקרטיה הישראלית, ולכן חשוב מאוד שצעירים ישראלים יחשפו בתפוצות את הפנים היפות של ישראל ואת בשורת הדמוקרטיה הישראלית התוססת".

תמר פוקס, מנהלת מרכז ההסברה של הכנסת, סיפרה הערב לערוץ 7 בתום האירוע כי מדובר ב"אירוע שיא של תוכנית 'מתחברים לתפוצות' במסגרתה מדריכים שלנו נשלחו לשבע קהילות ברחבי עולם והפעילו פעילות שקשורה לערכים של הכנסת ולדמוקרטיה הישראלית".

"הופתענו לגלות שיהודי התפוצות עוקבים אחרי מה שקורה בכנסת. היו גם ביקורות והרעיון היה שכל אחד יביע את דעתו. אני יכולה לספר על שליח שלנו, רן דיין שנשלח למישגן בארה"ב והייתה התרגשות גדולה בקרב תלמידי בית הספר ששליח רשמי של הכנסת הגיע אליהם. אני חושבת שבעקבות ההצלחה התוכנית תגיע למדינות נוספות".