בן גביר: "מקווים שבית המשפט יעשה צדק"

בית המשפט העליון ידון (חמישי) בבקשת התנועה הרפורמית לפסול את ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר.

ערוץ 7 , ו' באדר ב תשע"ט

בן גביר ובן ארי
בן גביר ובן ארי
צילום: חזקי ברוך

בית המשפט העליון ידון מחר (חמישי) בערעורם של התנועה הרפורמית, ח"כ סתיו שפיר וסיעת מרצ על החלטת ועדת הבחירות שלא לפסול את מועמדותם של ד"ר מיכאל בן ארי ועו"ד איתמר בן גביר.

בן גביר אמר לקראת הדיון, "אנו מקווים שבית המשפט יעשה מחר את הצדק וידחה את הבקשה לפסול אותי ואת ד"ר בן ארי על הסף. כל בר דעת מבין כי מדובר בעתירה מגוחכת, עתירה שבאה הובאו אמירות חלקיות וקטועות, המהוות ניסיון של הרפורמים להשפיע על דעת השופטים באופן פסול. שופטי בית המשפט העליון צריכים להבהיר: לאוהבי ונאמני מדינת ישראל יש מקום בפרלמנט הישראלי, ולתומכי הטרור שתומכים ברצח מתיישבים אין - לא בכנסת, ולא בארץ".

ד"ר מיכאל בן ארי, תקף את היועץ המשפטי לממשלה שהמליץ לפסול אותו. "נציג היועץ המשפטי לממשלה טען היום שוב בדיון כי לא קיימת 'מסה קריטית' באשר לטיבי, עודה וחבריהם. הוא כמובן מתעלם מעשרות הציטוטים אותם הבאנו, בהם אומרים עודה, טיבי, סעדי, עופר כסיף ושאר חברי הרשימה בריש גלי: 'אנו תומכים בארגוני טרור הפועלים נגד המדינה ושוללים את זהותה היהודית', ואילו לגביי, אדם ששירת בצה"ל ונפצע במהלך פעילות צבאית ממליץ מנדלבליט לפסול. את המחבלים של חד"ש-תע"ל יש לפסול, ולנאמני המדינה היהודית יד לאפשר התמודדותם לאלתר".

נזכיר כי היום התקיים דיון הערעור בבקשת בן ארי ובן גביר, אליהם הצטרפו סיעות הליכוד, הימין החדש והבית היהודי לפסול את רשימת חד"ש-תע"ל בראשותו של אחמד טיבי. במהלך הדיון הציג בפני השופטים עו"ד בן גביר התבטאויות רבות של חברי הכנסת הערבים המלמדים על תמיכה בפעילות ארגוני טרור כנגד מדינת ישראל, ועל שלילת אופייה היהודי של המדינה.

כך למשל בנוגע לחבר הכנסת איימן עודה הובאה אמירתו לפיה הוא "אינו יכול לצאת נגד פגיעה בחיילים". אמירה נוספת שהובאה היא של אוסאמה סעדי, מספר 4 ברשימה, שסירב לגנות את רצח הזוג הנקין הי"ד, ואמר כי "אנחנו בעד מאבק פלסטיני עממי ונגד פגיעה בחפים מפשע. את הפיגוע בתל אביב גינינו כי זה טרור. ביו"ש יש מתנחלים כובשים ושם זה שונה".