50 מדינות מקרקעות את בואינג MAX 737

לאחר הודעת הנשיא טראמפ כי ארה"ב תעצור את השימוש במטוס, הודיעה בואינג כי היא ממליצה לקרקע את צי המטוסים מדגם זה בכל העולם.

ניסן צור , ז' באדר ב תשע"ט

בואינג 737-8
בואינג 737-8
צילום: ISTOCK

המשבר סביב מטוסי הבואינג MAX 737 ממשיך להתרחב וגורם לקרקוע צי המטוסים החדש של בואינג ברחבי העולם ולהפסדי ענק לחברת המטוסים האמריקנית.

לאחר שהנשיא טראמפ הודיע ביום רביעי בערב כי הורה לעצור מיידית את השימוש במטוסי בואינג MAX 737 מדגמים 8 ו-9, מגיע מספר המדינות ברחבי העולם שעצרו את השימוש במטוס, שהתרסק פעמיים בחצי השנה האחרונה, לכחמישים מדינות.

גם סוכנות התעופה האירופית הודיעה כי הורתה על עצירת השימוש במטוס עד לבדיקה מחודשת של הבטיחות שלו.

בעקבות הצהרת טראמפ הודיעה גם בואינג עצמה כי היא ממליצה לחברות התעופה בעולם לקרקע את צי מטוסי הבואינג MAX 737 עד לבדיקות בטיחות חדשות. הקופסה השחורה מהמטוס האתיופי שהתרסק בתחילת השבוע אמורה להגיע היום לפריז, שם יבדקו אותה מומחי תעופה בנסיון להבין מה הביא להתרסקות שקיפחה את חייהם של 157 בני אדם.

למרות ההודעות של טראמפ וסוכנות הידיעות האירופית, חברות תעופה רבות בעולם ובהן כאלו הפועלות בישראל כמו ריינאייר ממשיכות להפעיל את המטוס החדש.

בעקבות שני מקרי ההתרסקות ספגו מניות בואינג ירידה חדה בבורסות העולם וגרמו להפסדים בשווי של 25 מיליארד דולר למחזיקים בהן בתוך ימים ספורים.