חומש: הלימוד נמשך גם אחרי ההרס

השבוע הרסו כוחות הביטחון מבנים בישיבת חומש אך תלמידי הישיבה כבר שבו למקום וחידשו את לימוד התורה: "הרס לא ישבור את הרוח".

רפאל לוי , ז' באדר ב תשע"ט

חומש: הלימוד נמשך גם אחרי ההרס
חומש: הלימוד נמשך גם אחרי ההרס
צילום: ישיבת חומש

חומש: הלימוד נמשך גם אחרי ההרס

השבוע הרסו כוחות הביטחון מבנים בישיבת חומש הנמצאת ביישוב שפונה ונחרב במהלך ההתנתקות, אך תלמידי הישיבה כבר שבו למקום וחידשו את לימוד התורה.

"למחרת ליל ההרס כבר המשכנו בשגרת יומנו", אומר אחד הבחורים בישיבה. "זה בגלל שאנחנו לא תלויים במבנה כזה או אחר, אלא בדרישה ובציווי המנחה אותנו לחזור לחומש ולכל מרחבי ארצנו, כוחנו הוא באמונה, בהתמדה ובעקשנות שמאפיינת את הישיבה כבר 12 שנה ועוזרת לנו להבקיע את המחסומים".

הרב אלישמע כהן, ראש ישיבת חומש אמר: "ישיבת חומש עדין כואבת את ההרס המביש של בית המדרש. הכי כואב שזה נעשה על ידי יהודים אבל יחד עם זה כפי שאתם רואים בחורי הישיבה לא מתבלבלים. אנחנו שמחים מאוד על הזכות שנפלה בחלקנו לתקוע את היתד החזקה הזאת במקום הקדוש הזה. אנחנו כבר יושבים פה 12 שנה ולא הרס כזה או אחר ישבור את הרוח ואת תקיעת היתד העמוקה שקיימת בו".

הרב כהן התייחס גם למסע הפרסום הקורא למתמודדים בבחירות להתחייב לביטול ההתנתקות: "אנחנו מפה קוראים בתקופת הבחירות הזאת לכל הפוליטיקאים ולכל מי שעסוק בזה. להעמיד את הדרישה הפשוטה הזאת לשוב ולתקן את החטא הנורא הזה חטא המרגלים של דורנו ולחזור לצפון השומרון ובעזרת ה' גם לגוש קטיף ולהעמיד את זה כדרישה מעשית וברורה ומוחלטת".