היענות גדולה בהתרמה של יד לאחים

כל יציאה של חוליה אל השטח – אינה אלא למטרה אחת ברורה: להציל עוד נפש מישראל. קמפיין ההתרמה המסורתי של ארגון יד לאחים יוצא לדרך

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

הרב שמואל הלוי וואזנר מברך את הרב שלום דב ליפשיץ, מייסד יד לאחים
הרב שמואל הלוי וואזנר מברך את הרב שלום דב ליפשיץ, מייסד יד לאחים
צילום: יד לאחים

היענות גדולה בקרב בציבור עם צאתה לדרך של המגבית השנתית של ארגון יד לאחים, הארגון הניצב זה 70 שנים, בחזית המאבק להצלה ממיסיון בישראל ובתפוצות.

המגבית הנערכת מדי שנה לקראת השבת בה קורא עם ישראל "זכור את אשר עשה לך עמלק", מתקיימת השנה בסימן של תנופת שיא בפעילות יד לאחים על אגפיו השונים.

כל מי שנקלע למשרדים הראשיים של יד לאחים, בכל אחת משעות היממה, אינו יכול שלא לעמוד מופתע לנוכח המחזה שנגלה לנגד עיניו. להט העשייה והתכונה שאינה יודעת מנוח, ולו לרגע אחד, משווים למקום מראה של מפעל גדול הרוחש בו-זמנית עשרות אנשים ששוקדים על מלאכתם במסירות ובנאמנות חסרת פשרות.

מאפיין אחד בולט מייחד את מוקד המשרדים הראשיים של יד לאחים על פני כל מפעל אחר: כאן, במפעל הזה, מצילים נפשות. כל קריאה טלפונית, כל תיוק ביומן, כל יציאה של חוליה אל השטח – אינה אלא למטרה אחת ברורה: להציל עוד נפש מישראל.

הפעילות, בענפיה השונים, מתוגברת בעת האחרונה לנוכח הנתון המדהים שהולך ונרשם כתופעה: למוקד החירום של יד לאחים מגיעים מדי חודש מקרים רבים המטופלים בידיים אמונות ומסורות בידי טובי הפעילים, תוך כדי מסירות נפש של ממש.

ערב המגבית, מצביעים הנתונים המדויקים שנחשפו השבוע בידי יד לאחים על מאות ניצולים שיצאו מאפלה לאורה ופתחו את חייהם מחדש, מעמק הבכא, אל חיי תורה ומצוות כבנים השבים לאביהם שבשמים.

ביד לאחים הבהירו את דחיפות פעילות המאבק במיסיון לנוכח העובדה שהמיסיון מפעיל 156 סניפים ברחבי הארץ עד כי אין עיר בארץ שאין בה ולו מאחז מיסיונרי אחד.

המיסיונרים, הדגישו ביד לאחים, מחוללים שמות בקרב בני הנוער, על רקע הבורות השוררת בבתי הספר ואפס החינוך בהם לדת וליהדות. הנוער המנותק מכל תוכן נשאב אל פיתויי המיסיון מבלי לדעת שבכך הוא מסכן את נפשו.

ערב צאתה לדרך של המגבית אומרים ביד לאחים: "כל אחת מהפעולות הננקטות, בכל המישורים, כרוכה בעלויות רבות. כל התורם להמשך החזקת הפעילות, אינו אלא שותף במצווה נדירה זאת של פדיון שבויים. ידוע שגדולי הצדיקים מסרו את נפשם כדי לזכות בקיום מצווה זו וכיום הזה, מזומנת מצווה זו לכל המעוניין".

רבני הבד"ץ של העדה החרדית יצאו בקריאה לתרום בעין יפה לטובת המגבית השנתית של יד לאחים. בכרוז מיוחד עליו חתמו הרבנים, חברי הבד"ץ, נאמר: "באנו בזה בקריאת קודש לבוא לעזרת ה' בגיבורים, הלא המה העסקנים הנאמנים והנלבבים, חברי ארגון הפעילים יד לאחים, אשר קנו עולמם במאבק המתמיד זה שנות דור, ועומדים בראש החזית למול המיסיונרים ובחירוף נפש מצילים פעילי יד לאחים נפשות יקרות מרדת שחת".

גאב"ד העדה החרדית, הרב יצחק טוביה ווייס, הוסיף לקריאה של חברי הבד"ץ ואמר: "המגבית הנ"ל היא מיוחדת במינה והיא פיקוח נפש ממש שלעת הצורך מותר לחלל שבת על כגון זה".

ביד לאחים מתגברים בימים אלו את מוקד התרומות מתוך תקווה כי המגבית השנתית תישא את פירותיה ותניב משאבים נוספים לחיזוק פעולות המאבק וההצלה. לתרומות חייגו: 1-800-620-640.