בימין מחכים להתנצלות אבקסיס

ח"כ עודד פורר על דבר אבקסיס: "דבריה מעידים על בורות, אפליה ושנאת האחר. כימני, אני מחכה להתנצלותה שלא תגיע".

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

יעל אבקסיס
יעל אבקסיס
צילום: פלאש 90

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) תקף בצהריים (חמישי) את דברי השחקנית יעל אבקסיס, אשר אמרה הבוקר בראיון לגלי צה"ל: "הימנים לא מייצגים אצלי אנושיות".

"לא שמעתי את יעל אבקסיס כשעופר כסיף כינה את ליברמן צאצא של אדולף, השווה את רוה"מ לגרינג וקבע שפגיעה בחיילי צה"ל אינה טרור. דבריה מעידים על בורות, אפליה ושנאת האחר. כימני, אני מחכה להתנצלותה שלא תגיע".

שר המדע אופיר אקוניס תקף גם הוא את אבקסיס, "אחרי הצ׳חצ׳חים, האספסוף ומנשקי הקמעות מוכיחים שוב אנשי השמאל את היחס האמיתי, המזלזל והתנשא כלפי תומכי הליכוד בכלל והימין בפרט. אם ראשי מפלגות השמאל ובראשם גנץ ולפיד לא יגנו מיד, אז שתיקתם תתפרש כהסכמה לדברי אבקסיס".

יו"ר איחוד מפלגות הימין, תא"ל (מיל') הרב רפי פרץ מסר בתגובה לדבריה של אבקסיס, "אחת הסיבות שהצטרפתי לפוליטיקה היא לייצר שיח אחר, מכבד ושונה. אפשר להתווכח כל עוד שומרים על תרבות דיון וכבוד הדדי. להאשים ימנים בחוסר אנושיות זה להכתים ציבור שלם שאחרי 'מודה אני לפניך' אומרים 'הנני'. בסוף כולנו רקמה אנושית אחת חיה, גם משמאל וגם מימין".

הבוקר אמרה אבקסיס בראיון לגלי צה"ל, "היום הימנים לא מייצגים אצלי אנושיות. מצטערת אם זה נשמע לא טוב אבל אני אומרת מה שאני מרגישה".

"אני מורידה את הכובע בפניה של סלע. היא הפתיעה אותי, זה אמיץ. היא מסכנת את המקצוע שלה ואת הפרנסה שלה", הוסיפה אבקסיס.

לדבריה, "זה כבר לא עניין של ימין או שמאל, זה עניין של אנושיות נגד אי שפיות. ההסתה של הימין נגד השמאל כל כך עמוקה וקשה שהיא כבר פצעה אותנו".