כמיליון שקלים גויסו למכללה הדרומית

בצל המצב הביטחוני ולאור הקיצוצים בתקציבים קיימה השבוע המכללה האקדמית לחינוך 'חמדת הדרום' שבנגב קמפיין גיוס המונים ראשון מסוגו.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

חמדת הדרום
חמדת הדרום
צילום: דוברות

המכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום סיימה אמש (רביעי) בשעה 23:00 בלילה קמפיין גיוס המונים ראשון מסוגו.

המכללה, הממוקמת כתשעה ק"מ מגבול רצועת עזה, יזמה את הקמפיין על מנת להמשיך ולצמוח בכל החזיתות ובפרט, לפיתוח יוזמות חדשות ומרחבי למידה חדשניים. זו הפעם ראשונה שמכללה מקיימת גיוס כספים באמצעות גיוס המונים מהציבור הרחב לצרכים אלה

במהלך הקמפיין נאסף סכום מרשים של 1,074,476 מיליון שקלים שתרמו 1708 אנשים בהם סטודנטים, בוגרים, עובדים ומרצים בהווה ובעבר, בני משפחה, ספקים ותושבים מכל אזור הדרום שמזדהים עם דרכה האקדמית והחברתית של המכללה שהינה המוסד האקדמי הדתי היחידי בכל מרחב דרום. סכום התרומות נע בין עשרות שקלים ועד אלפי שקלים לתורם.

מנכ"ל המכללה קובי וייצמן מסביר, "אנשי משרד החינוך עושים כמיטב יכולתם על מנת להעניק מענה למירב הצרכים, אולם בסופו של יום לא ניתן לשנות את העובדה שמסגרת התקציב מצומצמת ומספיקה להכשרה האקדמית בלבד".

"לא אחת מתבצעים קיצוצים נרחבים בתקציב המשרד ושכר הלימוד של הסטודנטים נשאר קבוע, ונוצרה מציאות תקציבית שאינה מאפשרת לנו כמוסד אקדמי לפתח יוזמות, תכניות ופרויקטים חדשים, שיאפשרו לנו להצעיד את הכשרת דור המורים הבא למחוזות חדשים. היות ואנו רואים בהתפתחות וחדשנות תנאי הכרחי בהכשרתו של כל איש חינוך, החלטנו לגייס את המשאבים הנוספים הדרושים להקמתם באמצעות גיוס המונים והתגייסות של אגודת הסטודנטים, הקהילה בנגב המערבי והציבור כולו למען עתיד ילדנו", מסביר וייצמן.

פרופ' שאול קרקובר מוסיף, "המכללה מקדישה משאבים רבים על מנת להוביל את הסטודנטים שלנו בפרט, ואת תחום החינוך בכלל להישגים חדשים של חדשנות והתפתחות מקצועית ועל מנת להעניק לסטודנטים בדרום שוויון הזדמנויות כמו בכל מקום אחר, ואף יותר מכך. לפני שהיינו אומת הסטארט-אפ אנחנו עם הספר והחינוך, ואם אנו רוצים להמשיך ולגדל דורות של ילדים ומבוגרים פורצי דרך, חייבים להשקיע תקציבים נוספים בדבר החשוב ביותר - הכשרת המורים לחינוך ילדנו. גיוס ההמונים הוא קריאתנו לציבור להיות שותפים בהכשרתו המיטבית של דור העתיד של המורים בישראל".

בין היוזמות והפרויקטים שימומנו באמצעות התקציב שנאסף, יושלם המיזם של חדר בריחה פדגוגי-דינמי ייחודי שמוקם בימים אלה במכללה, שיהיה ברובו טכנולוגי ויאפשר ללמד במרחב חדשני מקצועות שונים, לקבוצות גיל שונות תוך תרגול הלמידה באמצעות משחק בכיתה. הסכום שגויס ישמש גם להקמת מרכז משאבים לעבודה מעשית ככלי נוסף לעידוד יצירתיות, סקרנות, מתח בשיעור ותשוקה ללמידה משמעותית.

פרויקט נוסף הוא מרכז סימולציות חדש שנפתח השנה במכללה, שנועד להעניק מקום זמין ונגיש לטובת הפעלת סימולציות שמדמות תרחישים שונים בכיתות, ולשפר את הכשרת המורים.

במסגרת הקמפיין גויס גם תקציב למדרשת "מבראשית" בה לומדות למעלה מ-55 בנות בשנה. חיזוק המדרשה הוא חיזוק עולם התורה והמשפחה היהודית נטו.

הסכום שגויס ישמש גם להבטחת המשך קיומה של תכנית "עתיד חמדת" שמפעילה המכללה מזה 24 שנים. מדובר בתוכנית קדם-אקדמית לבנות מצרפת, בה השתתפו במרוצת השנים קרוב ל-700 בנות, כאשר למעלה מ-530 מהן עלו ארצה, ובחלק מהמקרים גם משפחותיהן באו בעקבותיהן. "מדובר בתוכנית ציונית של קליטת עליה ושילוב בחברה הישראלית מהמעלה הראשונה, המעניקה לבנות הללו הזדמנות חד פעמית", מסבירים במכללה. "עתיד חמדת מהווה דוגמה נוספת לסוג הפרויקטים שהתקציב הנוכחי אינו מכסה, וגיוס ההמונים יבטיח בע"ה את המשך קיומם".