סמוטריץ' תוקף
"הנשיאה התנהגה בבוז, כמו גננת שנוזפת"

ח"כ בצלאל סמוטריץ הגיע לבית אל ותקף את נשיאת בית המשפט העליון חיות, "התנשאות כלפי הכנסת כלפי העם חושבים שהשכל נמצא אצלם"

אלירן אהרון , ז' באדר ב תשע"ט

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הנשיאה התנהגה בבוז כמו גננת שנוזפת

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס בצהריים (חמישי) בשיחה שנתן בבית אל לעימות שהתפתח בינו לבין נשיאת העליון אסתר חיות מוקדם יותר בדיון בבית המשפט בעליון.

"אני חושב שהחוויה שעברתי שם עכשיו היא סוג של מיקרוקוסמוס של קרב האיתנים שמתנהל היום במדינת ישראל בין כוחות שונים", ציין סמוטריץ', "היה לי שם עימות קולני עם הנשיאה ומה שקומם אותי זה הבוז והזלזול. ההתנשאות שלהם על חברי הכנסת".

"היו שם חברי כנסת משני הצדדים של המפה הפוליטית, זה מאוד לגיטימי. הדיון נגע לפני של הכנסת בקדנציה הבאה, מי יוכל להתמודד ומי לא יוכל להתמודד", סיפר סמוטריץ', "מאוד בסדר בעיני גם שהיא החליטה לא לתת לחברי הכנסת לדבר. לא חייבים להפוך את הדיון בבית המשפט לפאנל בחירות פוליטי, אבל יש גם דרך שבה פונים ובה מדברים ובה מתייחסים".

"אני לא התקוממתי כשהיא דיברה אלי. אני התקוממתי כשהיא דיברה לסתיו שפיר ולעיסאווי פריג', אבל בכזה בוז, כמו איזו גננת שנוזפת בילד בן 3, ואני חושב שזה משמל את העמדה הפנימית שלהם, של העליונים, במרכאות כפולות ומכופלות, כלפי הכנסת, כלפי הממשלה, ולמעשה כלפי העם".

"סוג של התנשאות כזאת של מי שמורמים מעם והשכל והחכמה נמצאים אצלם, ואיזה עדר של בבונים מנהל איזו הצגה בכנסת ובממשלה", תיאר סמוטריץ' והבהיר, "אני לא צוחק, זה בא לידי ביטוי אחר כך גם בפסיקות ובהתייחסות. כשהם צריכים לשאול את עצמם איך להתייחס לחוק של הכנסת או להחלטה של הממשלה העמדה הפנימית שלהם היא עמדה מזלזלת ובזה, ותדעו לכם שזו סכנה מאוד מאוד גדולה".