"נגביר הרתעה ונשנה נורמות נהיגה"

ראש אגף התנועה החדש, ניצב אברהם אדרי, נכנס לתפקידו והבטיח להמשיך את המאבק בתאונות הדרכים.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

טקס חילופי מפקדים באגף התנועה במשטרת ישראל
טקס חילופי מפקדים באגף התנועה במשטרת ישראל
צילום: דוברות המשטרה

טקס חילופי מפקדים באגף התנועה במשטרת ישראל

ניצב אברהם אדרי נכנס היום (חמישי) לתפקידו כראש אגף התנועה בטקס שנערך בבית דגן.

אדרי, ששימש כמזכיר לשר לביטחון פנים במהלך שלוש השנים האחרונות, החליף את ניצב דורון ידיד אשר שימש כראש אגף התנועה במהלך השנתיים האחרונות וכיום משמש כמפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר בטקס, "אגף התנועה הוא הכוח החלוץ של המשטרה בהתמודדות העיקשת והבלתי מתפשרת בתאונות הדרכים. המשימה היא משימת קודש שבמרכזה הצלת חיים. שוטרי האגף הם חוד החנית המשטרתי בטיפול בעבירות תנועה מסכנות חיים ובמיגור העבריינות בכבישים".

"לפעילות של שוטרי התנועה בכלל ואגף התנועה בפרט, חשיבות מכרעת למדינה ולחברה כולה. הישגי אגף התנועה במאבק המתמשך בקטל בכבישים וחיזוק נורמות הציות לחוק, מקורם בראש ובראשונה בכח האדם האיכותי המורכב ממערך שוטרים איכותי ומקצועי הפועל מתוך תחושת שליחות ומציל חיים מדי יום", הוסיף כהן.

ניצב דורון ידיד, המפקד היוצא של אגף התנועה ציין כי "לפני למעלה משנתיים נכנסתי לתפקיד ראש אגף התנועה, בטקס הכניסה לתפקידי אמרתי כי תאונות הדרכים אינן גזרה משמים, כשהיעד המשמעותי ביותר הינו אכיפה ממוקדת בעבירות מסכנות חיים ובריונות תוך שימוש באמצעי אכיפה יצירתיים".

"יצרנו הרתעה, לא היינו שגרתיים לאזרח ולאורך הזמן שינינו והשפענו. הבאנו לירידה מתמשכת מזה שנתיים במספר ההרוגים, בשנת 2017 ירידה של 13 הרוגים ובשנת 2018 ירידה של 48 הרוגים כשמרבית הירידה הורגשה בצירי המיקוד", הוסיף ידי.

ראש אגף התנועה הנכנס, ניצב אברהם אדרי אמר, "אני מקבל עלי את הפיקוד על אגף התנועה היום בדחילו ורחימו. ביראה מפני כובד השליחות שבפיקוד על אגף, שליבת עיסוקו היא הצלת חיים. האגף בהובלתי ימשיך את המדיניות הקיימת ואף יוסיף עליה בהתאם לצו השעה, בכדי להשפיע על תרבות משתמשי הדרך. ביחד נפעל במגוון של אמצעים ושיטות להגברת ההרתעה, בפעילות ממוקדת, נחושה וּמושכלת שתביא לשינוי נורמות הנהיגה, הפחתת תאונות הדרכים וצמצום כמות הנפגעים וההרוגים".