מי השתלט על הפייסבוק של הבית היהודי?

חברי קבוצת פייסבוק, אשר עד לא מזמן הייתה שייכת לבית היהודי, הופתעו לגלות שברגע אחד ללא ידיעתם היא הוסבה לצרכי מפלגת הימין החדש.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

בנט ושקד
בנט ושקד
צילום: TPS

יותר מ-1,500 חברים בקבוצת פייסבוק לדוברי השפה האנגלית, אשר הייתה משוייכת לבית היהודי תחת השם Bayit Yehudi Anglo Forum, הופתעו לגלות לאחרונה שהקבוצה נחטפה והפכה לקבוצת דוברי אנגלית למען הימין החדש ללא שנשאלו לגבי הדבר.

מבירור קצר עולה כי מנהלי הדף מטעם הבית היהודי החליטו לעבור יחד עם נפתלי בנט ואיילת שקד לימין החדש, ובמקום להעביר את ניהול הקבוצה לאנשי הבית היהודי, השתלטו על הדף לטובת הרשימה החדשה.

פוסט נזעם של חבר הקבוצה
צילום: מתוך פייסבוק

הם שינו את שם הקבוצה, החליפו תמונת רקע והחלו להעלות תכנים. הדבר גרר ביקורת של חברים בקבוצה אשר לא תומכים ומעוניינים לקבלת תכנים מטעמם.

"זו גניבת דעת", אומר חבר בקבוצה, תושב אפרת, "אי אפשר להשתמש בפלטפורמה שיש לה ייעוד ברור ופשוט לנצל את סמכות הניהול בדף ולקחת את הדף ואת כל החברים בו כשבויים לטובת המטרה החדשה", הוא הוסיף, "אם מנהלי הקבוצה החליטו לנטוש, חבל מאד. שיעבירו את הניהול לאדם אחר וילכו".

רגע שינוי שם הקבוצה
צילום: מתוך פייסבוק

גולש אחר כתב בדף, ״אני מבין שבנט ושקד החליטו לפרוש אבל הקבוצה הזאת לא שייכת לבית היהודי? אם נתניהו יעזוב את הליכוד אז הוא יוכל להחליף את קבוצות הפייסבוק שלהם לאן שהוא יעבור?".