צו 1: אל"מ אלון מצליח ממשיך להתעמר

בארגון טוענים כי חרף ההבטחה שהמצב ישתנה, קצין משאבי אנוש בפיקוד דרום מתנכל לחיילים המבקשים לגדל זקן.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

חייל דתי
חייל דתי
צילום: פלאש 90

מפקדים וחיילים בפיקוד הדרום טוענים כי ישנה התנכלות מצד קצין משאבי האנוש הפיקודי לחיילים שומרי מצוות.

נזכיר כי לפני מספר חודשים פורסם בערוץ 7 כי אל"מ מצליח נטל לעצמו סמכויות אכיפה ובנושא גידול הזקנים בצה"ל ואף אמר לאחד החיילים, "אני סבור שניתן לקיים אורח חיים דתי גם ללא זקן. עליך להתגלח". דובר צה''ל הבטיח אז להפיק לקחים אך נדמה כי לקחים אלו לא הופקו ומצליח ממשיך בשלו.

לידי ערוץ 7 הגיעה עדות על לוחם דתי שביקש אישור לגדל את זקנו ואף זכה להמלצת מפקד הגדוד, קצין בדרגת סגן אלוף שציין בחוות דעתו, "לפי המלצת מפקדיו מתרשם שאכן דתי". גם הרב הצבאי נקט בגישה חיובית והוסיף, "ניכר שהנ"ל מקיים אורח חיים דתי מלא וממליץ לאשר".

אל"מ מצליח לא הסכים לאשר את הבקשה חרף ההמלצות.

מארגון צו 1 למען החיילים נמסר לערוץ 7, "אנו תמהים מאין שואב אל"מ מצליח, שעדיין איננו רב בישראל, את החוצפה לשרבב את האג'נדה האישית, שאינה עולה בקנה אחד עם פקודה צבאית ברורה. על אף השיפור בנושא בעקבות המאבק שניהלנו עדיין אנו נתקלים במקרים של פגיעה באמונתם של החיילים והתנהגותו של מצליח, שזו לא מעורבותו הראשונה בהצקה לחיילים, משקפת זלזול ובוז".

"אנו קוראים לרמטכ"ל אביב כוכבי לנקוט בצעדים חריפים כנגד הקצין ולהשאיר את ההחלטה לגדל זקן במשך כל השירות הצבאי – בידי החייל עצמו ביום גיוסו כשם שנהוג במשמר הגבול", אמרו בארגון.

דובר צה״ל מסר בתגובה "צר לנו שמתפרסמת ידיעה ללא בקשת תגובה מוקדמת. לאור מיעוט הנתונים אודות המקרה לא נוכל להתייחס לתוכן הפנייה".