3,000 זריקות אבנים ביו"ש בשנה אחת

ארגון לביא חושף את נתוני טרור האבנים ובקבוקי התבערה לשנת 2018 ומגלה כי לא קיים נוהל לאיסוף ראיות מאבנים שפוגעות ביהודים.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

טרור אבנים
טרור אבנים
צילום: רויטרס

ארגון לביא חושף הערב (חמישי) את נתוני טרור האבנים ובקבוקי התבערה באיו"ש בשנת 2018, אותם קיבל במסגרת בקשת חופש מידע שהגיש למשטרת ישראל.

לפי הנתונים, בשנת 2018 נפתחו במחוז איו"ש 2847 ארועי זריקות אבנים ועוד 338 ארועי זריקת בקבוקי תבערה. חשוב לציין כי מדובר רק באירועים אשר דווחו למשטרה ואשר בגינם נפתחו תיקים.

מתשובת המשטרה עולה כי חרף הנתונים המדאיגים והיקף הענק של התופעה לא קיים במשטרת ישראל נוהל איסוף ראיות מזירות הפיגועים, וכן לא קיים נוהל של הגעת זיהוי פלילי לזירות הפיגועים, דבר המפחית באופן משמעותי את פענוח האירועים ומעצר חשודים.

מארגון לביא הפועל למען זכויות האזרח בישראל נמסר, "נדהמנו לראות שלמשטרת ישראל אין נוהל לאיסוף ממצאים פורנזיים מאירועי זריקות אבנים ובקבוקי תבערה בכבישי יהודה ושומרון".

"מדובר בתופעה רצחנית ורחבת היקף הפוגעת מידי יום ביהודים הנוסעים בכבישי יהודה ושומרון, מצופה ממשטרת ישראל להשתמש ביכולותיה ולאסוף ממצאים פורנזיים מזירות הפשע על מנת לאפשר את מיצוי הדין עם הפורעים", אמרו בארגון.