שתי רקטות נורו מעזה לעבר המרכז

אזעקות נשמעו הערב (חמישי) באזור גוש דן. מחבלים ירו מעזה שתי רקטות. ראש הממשלה מכנס התייעצות ביטחונית מיוחדת בקריה.

ערוץ 7 , ז' באדר ב תשע"ט

כיפת ברזל
כיפת ברזל
צילום: קובי ריכטר/TPS

אזעקה נשמעה הערב (חמישי) בתל אביב וברחבי גוש דן בעקבות ירי של שתי רקטות מעזה לעבר גוש דן.

דובר צה"ל ציין כי "מערכות ההתרעה והגילוי פעלו כנדרש. לא בוצע יירוט של מערכות ההגנה האווירית. לא מוכר נזק או נפגעים באירוע ואין הנחיות מיוחדות לעורף".

גורמים בעזה מדווחים כי הרקטות אכן נורו משטח הרצועה אך עדיין לא ברור איזה ארגון עומד מאחורי הירי.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו יקיים התייעצויות ביטחוניות בקריה בתל אביב בעקבות הירי לעבר אזור המרכז בהשתתפות הרמטכ"ל, ראש המל"ל וראש השב"כ.

עיריית תל אביב הורתה בעקבות האזעקות והשיגור על פתיחת המקלטים והמרחבים המוגנים ברחבי העיר. גם בראשון לציון החליט ראש העיר לפתוח את המקלטים.

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני בטחוני משה כחלון הגיב לירי הטילים ואמר, "האירוע הערב חמור ותהיה תגובה ככל שיידרש. אין חסינות לאף אחד. כל הארגונים ברצועה הם ארגוני טרור וכך צריך להתייחס אליהם. אתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כי בעיני אין חסינות לאיש בדרג המדיני בחמאס או בכל ארגון טרור אחר".

חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב, הגיב לירי מעזה ואמר, "כל ניסיון לאלף את ארגוני הטרור מעזה ייגמר בפיצוץ. מי שהבליג על שיגור בלונים בעוטף עזה, קיבל טילי פג'אר בתל אביב. אי אפשר לאלף ארגוני טרור שכל תכליתם לפגוע בישראל. שורש הטרור מעזה החל בהתנתקות, איך לגדוע את הטרור - תבינו לבד".

מפלגת עוצמה יהודית קראה בתגובה לחדש את מדיניות הסיכולים. "אנו דורשים מראש הממשלה להורות עוד הלילה לצה"ל להשיב את מדיניות הסיכולים הממוקדים ולחסל עוד הלילה חמישים מחבלים לפחות מקרב הג'יהאד האסלאמי".

"ידע כל מי שמרים ידו על מדינת ישראל ושולח טיל לריכוזי אוכולוסייה כי יימחק מעל פני האדמה. ממשלת ישראל חייבת להגיב בנחישות ובעוצמה, ולו תמשיך במדיניותה המתרפסת תמשיך להחליש את בטחונה של מדינת ישראל", אמרו בעוצמה יהודית.

מאיחוד מפלגות הימין נמסר כי "מדיניות ההכלה של ממשלת ישראל קיבלה הערב טיל למרכז תל אביב.
את ההתייעצויות הביטחוניות והמילים המכובסות צריך להחליף במעשים. רק תגובה לא מידתית תחזיר למדינת לישראל בטחון וכבוד לאומי".

יו"ר המפלגה, הרב רפי פרץ הוסיף, "בתשובה למזוודות הכסף הקאטרי קיבלנו הערב טילים על תל אביב. הם יורים ואנחנו משלמים. הגיע הזמן להפסיק להכיל את חמאס ולפעול למיטוט שלטון החמאס".

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, אמר, "למיטב הבנתי כרגע מתקיימת הערכת מצב שתוצאתה חייבת להיות תגובה משמעותית וחריפה - אחרת אי אפשר יהיה לחדש את ההרתעה", דברי גנץ.

בני גנץ: חייבת להיות תגובה חריפה לירי

גם השליח השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, הגיב לירי הרקטות.

"חמאס מדכא באלימות את בני עמו שמפגינים נגד שלטונו ועכשיו יורה רקטות אל ערים מרכזיות בישראל. זו שערוריה. זה מה שמונע מהעולם לעזור לאנשים בעזה. אנחנו תומכים בנחרצות בישראל ובצורך להגנה על אזרחיה", כתב גרינבלט בטוויטר.