"פצצה מתקתקת"

צובר גז עצום שהציבו פלשתיני, שהונח ללא כל היתר, התגלה בסמוך לצומת ענאתא בבנימין. המינהל האזרחי פינה אותו.

ערוץ 7 , ח' באדר ב תשע"ט

צובר הגז
צובר הגז
צילום: דוברות מתפש

צובר גז ענק שהוצב על ידי פלשתינים סמוך לצומת ענאתא שבבנימין ללא שום היתר ובאופן שהיה עלול לגרום לנזק אדיר במקרה של דליפה, הוחרם ופונה במהירות על ידי המינהל האזרחי, כך מדווח "ישראל היום".

מדובר למעשה במכל בטון ענק, באורך כ־22 מטרים ובמשקל מוערך של כ־35 טונות, אשר יכול להכיל כ־200 טונות של גז. שוויו מוערך במאות אלפי שקלים. זו הפעם הראשונה שהפלשתינים מניחים צובר בגודל כה עצום, וגורמים המעורים בנושא אמרו כי נדהמו מרמת התעוזה שלהם.

יצוין כי צובר שאינו מותקן על פי נוהלי הבטיחות והתקנים הנדרשים עלול לדלוף ולגרום לפיצוץ נפחי, שיביא לפגיעה ברדיוס של כחצי קילומטר.

על פי ההערכות, הצובר הובא ככל הנראה בסוף השבוע האחרון, בשעת לילה מאוחרת מאוד, תוך כדי ניצול העובדה שהמחסומים הצבאיים מאוישים בכוח אדם מופחת, וכן העובדה כי פקחי המינהל האזרחי לא עובדים במהלך השבת.

על כל פנים, הצובר הזה - שלו מראה בולט עד מאוד, באופן שקשה להתעלם ממנו - הובל ללא הפרעה בכבישי יו"ש והונח סמוך לצומת ענאתא, על גבעה המשקיפה אל כביש 437 - כביש ראשי בבנימין המחבר בין גוש אדומים לירושלים. הצובר הונח בשטח שתוחם מראש בלוחות פח על מנת להסתירו, ואכן מי שנסע בכביש לא יכול היה להבחין בו.

במינהל האזרחי מתכוונים לערוך בדיקה מול שאר הגורמים האחראים ביהודה ושומרון כדי לבדוק כיצד הובל הצובר מתחת לאף של כולם.