מימדי הפדופיליה בכנסייה נחשפים

ראשי הכנסייה הקתולית בפולין כינסו מסיבת עיתונאים בה חשפו כי 625 ילדים נוצלו מינית בידי 382 כמרים מאז שנת 1990.

ניסן צור , ח' באדר ב תשע"ט

כנסייה
כנסייה
צילום: אייסטוק

לראשונה: ראשי הכנסייה הקתולית חושפים באופן פומבי את מימדי הפדופיליה והניצול המיני של ילדים על ידי כמרים.

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסו ראשי הכנסייה הקתולית בפולין, הם הודו כי מאז שנת 1990 נרשמו 625 מקרים של ניצול מיני של ילדים על ידי 382 כמרים פולניים. לדברי ווייצ'ך סדלון, ראש אגף הסטטיסטיקה בכנסייה הקתולית בפולין, המספרים כוללים 198 כמרים שהתעללו מינית בצעירים מתחת לגיל 15, ועוד 184 כמרים שניצלו מינית צעירים בגילאים 15-18.

הנתונים הם משנת 1990 ועד חודש יוני בשנה שעברה, כאשר ראשי ארגונים בפולין הנלחמים בתופעת ההטרדות המיניות בכנסייה הקתולית טוענים כי מימדי התופעה גדולים הרבה יותר מאשר נחשף. הארכיבישוף ווייצ'ך פולאק, הדמות הקתולית הבכירה בפולין, הביע במסיבת העיתונאים "כאב, בושה ותחושת אשמה שמקרים כאלו התרחשו".

ראשי הכנסייה סיפרו כי ברבע מהמקרים הועמדו אנשי הכמורה בפני דין משמעתי בכנסייה והתואר הדתי נלקח מהם, ב-52 מקרים סמכויותיהם הוגבלו ונאסר עליהם לעבוד עם ילדים, ב-10 מקרים נרשמו זיכויים של הכמרים, בעוד ב-13 אחוזים מהמקרים הופסקה החקירה. ראשי הכנסייה הוסיפו כי "המקרים האלו מצביעים על כך שיש צורך בשינוי הדרך בה מכשירים כמרים בפולין".

הנתונים פורסמו לאחר שראשי הכנסייה התכנסו במשך שלושה ימים לכנס מיוחד שעסק בתופעת הניצול המיני של ילדים על ידי הכמרים בכנסייה הקתולית. מדובר בפעם הראשונה שראשי הכנסייה חושפים בעצמם באופן פומבי את מימדי התופעה הקשה.