נפתלי בנט:
התגובה הישראלית לירי הטילים - פתטית

"נתניהו ניהל מדיניות ביטחונית שנכשלה", תקף יו"ר הימין החדש. "המחבלים צוחקים עלינו. תנו לי את מושכות הביטחון ונטפל בחמאס".

ערוץ 7 , ח' באדר ב תשע"ט

יעד שהותקף בעזה
יעד שהותקף בעזה
צילום: רויטרס

בנט נגד נתניהו: התגובה הישראלית לירי הטילים - פתטית

שר החינוך ויו״ר ״הימין החדש״, נפתלי בנט, מותח ביקורת על המדיניות הביטחונית של ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע התגובה הישראלית החלשה לירי הרקטות לעבר תל אביב.

״התגובה הישראלית לירי טילים על תל אביב היא פתטית", אמר בנט. "צריך לומר את האמת - אני לא יכול להעלות על הדעת שפוטין היה מסביר לרוסים אחרי ירי טילים על מוסקבה שהאויב עשה את זה בטעות.

"יש לי בשורה: כדי שטילים יירו על תל אביב, מישהו צריך להציב משגר, להטעין את המשגר, מישהו צריך לכוון את המשגר ומישהו שעושה את כל הדברים האלה פשוט לא מפחד מישראל וזאת האמת. נתניהו הוא ראש ממשלה ומדינאי טוב, אבל כשר ביטחון ניהל מדיניות ביטחונית מול חמאס ומול המחבלים שנכשלה כישלון חרוץ והם צוחקים עלינו. זה לא רציני.

לדברי בנט, ''הגיע הזמן למדיניות הפוכה ב-180 מעלות. אין יותר תירוצים, אני קורא לראש הממשלה להוביל מערכה חזקה מול חמאס, ואם הוא לא יודע לעשות את זה, לתת למישהו אחר את תיק הביטחון כדי שאנחנו נשלים את המלאכה״.

תקיפות צה"ל בעזה
צילום: דובר צה"ל

במהלך הלילה האחרון תקפו מטוסי צה"ל כמאה יעדי טרור של ארגון חמאס ברחבי רצועת עזה. בין יעדי הטרור הותקף מתחם המשרדים של מטה הגדה של ארגון חמאס בשכונת רימל במרכז העיר עזה.

המטה אמון על הכוונת פעילי הטרור של ארגון הטרור חמאס באיו"ש וזאת באמצעות הובלת פיגועים, בניית תשתיות טרור, העברת הנחיות לפעולות טרור, העברות כספים ומענה לוגיסטי למטרת פיגועים כנגד ישראל ואזרחי ישראל.

בנוסף הותקף אתר הייצור המרכזי לאמצעי לחימה רקטיים תקניים ברצועה. מדובר באתר תת קרקעי ובו יכולת לייצור רקטות ברצועת עזה. בנוסף נתקפו מספר מתחמים צבאיים, בהם מוצב של הכוח הימי של חמאס המשמש גם הוא לייצור אמצעי לחימה.

במהלך הלילה הותקף גם מתחם אימונים צבאי המשמש כמרכז של מערך הכלים האוויריים הבלתי מאויישים של חמאס בדרום רצועת עזה. כמו כן נתקפו מוצבים ומספר תשתיות תת קרקעיות.

התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות לעבר שטח ישראל אמש שבוצע על ידי ארגון הטרור חמאס. "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות על כל הנעשה ברצועת עזה וממנה. צה"ל רואה בחומרה רבה כל ניסיון לפגיעה באזרחי ישראל וימשיך לפעול בתקיפות כנגד פעולות טרור אלו", נמסר מדובר צה''ל.טוען....