גנץ על הפריצה לטלפון:
''סיפור רכילותי, פוליטי והזוי"

יו"ר כחול לבן מסר הצהרה לתקשורת בעוטף עזה, "ישראל מאבדת את ההרתעה וסינוואר קובע סדר יום. חייבים לנקוט במדיניות קשוחה ומתמשכת".

עדו בן פורת , ח' באדר ב תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: שריה דיאמנט

יו"ר מפלגת כחול לבן, בני גנץ, הגיב אחר הצהריים (שישי) לפריצת אל הטלפון הנייד שלו שבוצעה על ידי איראניים ותקף את המדיניות הביטחונית של ראש הממשלה בנימין נתניהו

במסיבת עיתונאים בקיבוץ נחל עוז אמר גנץ בעקבות ירי הרקטות לעבר תל אביב, כי ''מה שאנו רואים בתקופה האחרונה זה אובדן ההרתעה של ישראל. מי שקובע את סדר היום הוא לא מדינת ישראל, אלא יחיא סנוואר והגורמים בעזה.

''חייבים להחזיר את היוזמה לידיים, לנקוט במדיניות קשוחה ומתמשכת", הדגיש יו"ר כחול לבן.

גנץ נשאל מה היה בטלפון הנייד שלו, שאליו פרצו האיראנים, והשיב: "פתאום מישהו מוציא סיפור פוליטי רכילותי הזוי לחלוטין. מה שהיה לי להגיד, מסרתי. אני לא הולך למקום של הרכילות הזאת. זה חשוב, יש כאן שני אירועים גדולים ולא לטשטש את זה. יש לנו מאבק על אתיקה ודמוקרטיה ועל הבית.

"גנץ זה לא הסיפור, אין שום איום עלי או משהו ביטחוני. אין למה להתייחס לזה". כאשר נשאל מדוע לא עדכן את לפיד על הפריצה השיב גנץ כי "יאיר לפיד לא רלוונטי. לא הוא ולא אף אחד אחר".

במפלגת כחול לבן טוענים כי דבר הפריצה של האיראנים לטלפון הנייד של בני גנץ הודלף לתקשורת כדי לפגוע במועמדותו בבחירות לכנסת. "בטלפון האישי של גנץ, שהותקף לפני חודשים ספורים לא היה מידע בטחוני, לא היו סרטונים מביכים והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה. גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי", אמרו במפלגת כחול לבן.

''תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה", הוסיפו במפלגתו של גנץ.