היומונים החרדים: חקירת ליצמן - רדיפה

היומונים החרדיים מדווחים כי לאחר הבחירות צפויות מחלקות פניות הציבור של אגודת ישראל להתרחב ומעניקים גיבוי לסגן שר הבריאות

בן שאול , י' באדר ב תשע"ט

רדיפה. ליצמן
רדיפה. ליצמן
צילום: ישראל ברדוגו

חקירת ליצמן? - רדיפה: היומונים החרדיים מדווחים כי לאחר הבחירות צפויות מחלקות פניות הציבור של אגודת ישראל להתרחב.

היומונים אף מעניקים גיבוי לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן המצוי בחקירות בשל מספר מקרים בהם על פי החשד הפגין מעורבות לא ראויה בנושאים שונים.

"במהלך הקדנציה הקרובה תורחבנה מחלקות פניות הציבור והסיוע לפרט לטובת כלל הציבור בישראל", נכתב בדיווח שפורסם ביומונים החרדיים 'המודיע' וב'המבשר'.

לדברי חברי הכנסת של אגודת ישראל, "מחלקת פניות הציבור של סגני השרים וחברי הכנסת היתה מאז ומעולם אחד הדגלים המרכזיים של תנועת אגודת ישראל. לאורך השנים, נציגי אגודת ישראל בכנסת וברשויות המקומיות העמידו עצמם לרשות הכלל ובמטרה להקל ולפשט את הביורוקרטיה הקיימת בישראל ועומדת בעוכריו של כל אזרח ואזרח. כך היה וכך ימשיך להיות ביתר שאת וביתר עוז".

"במרוצת השנים סייעו המחלקות לפניות הציבור לאלפי פונים מכל האוכלוסיות, מכל המגזרים ומכל שכבות הגיל בישראל והמספרים הגבוהים מדברים בעד עצמם. כל פונה נענה, כל אזרח הפונה לעזרה זוכה לסיוע".

בדיווחי נרשמה התייחסות מרומזת לפרשיית חקירת ליצמן. "כידוע, בימים אלו מוצאים עצמם נרדפים אישי סגולה נציגי התנועה שהוכיחו עצמם לאורך שנים במסירות, בפעילות חסד ועזרה עם עשרות אלפי אזרחים ללא הבדל".

"באגודת ישראל הדפו את השמועות הנלוזות וחיזקו את חברי התנועה ועוזריהם שהוכיחו עצמם לאורך השנים כמי שעומדים לרשות הציבור על כל גווניו", לשון הדיווח, "הם האחרונים שניתן להטיל בהם דופי, הם הראשונים לקבל גיבוי מלא, ברכת חזק ואמץ, עידוד וחיזוק".

ב'אגודת ישראל' הזכירו את ההחלטה שהתקבלה לפני למעלה מעשור במרכז הארצי של התנועה לפיה יוקמו סניפים מקומיים בכל רחבי הארץ שיהפכו לכתובת לכל פונה. "הסניפים המקומיים שהוקמו בהשראת המחלוקות הארציות לפניות הציבור הפכו לסמל ולדוגמה לעשיה ציבורית אמיתית. ועל כך גאוות תנועתנו", אמרו חברי הכנסת.