נחתם הסכם קיבוצי חדש לרופאי השיניים בקופ"ח מאוחדת

300 רופאי השיניים ב"מאוחדת" ייהנו מהגדלת שכרם, ביטוח אחריות מקצועי המכסה גם את פעילותם הפרטית, יום הצהרה והגדלת מכסת ימי החופשה

רעות הדר , י' באדר ב תשע"ט

חתימת ההסכם
חתימת ההסכם
צילום: דוברות ההסתדרות

ההסתדרות, ועד רופאי השיניים בקופת החולים מאוחדת והנהלת הקופה חתמו היום (א') על הסכם קיבוצי חדש שיסדיר את תנאי ההעסקה והשכר של כ-300 רופאים במרפאות השיניים של הקופה בכל רחבי הארץ.

הרופאים, שנקטו בתקופה האחרונה בצעדים ארגוניים בעקבות העיכוב בחתימת ההסכם, שבו לעבודה סדירה.

ההסכם, שיחול למשך חמש שנים רטרואקטיבית מפברואר 2018, משמר את מרבית תנאי ההעסקה הקיימים של הרופאים, אך כולל גם סעיפים המשפרים משמעותית את שכרם המתבסס על תפוקות, כנהוג בענף.

כך למשל כחלק מההסכם יוגדל בעשרות שקלים התשלום שמקבלים הרופאים על כל טיפול שיבצעו בילדים וקשישים. בנוסף, בהתאם לוותק, יוגדל התשלום שמקבל כל רופא בעבור טיפול שיבצע - עד ל-41% מעלות הטיפול. במקביל, יוגדלו ב-2% התעריפים מהם נגזרים אחוזי התגמול לעובדים.

עוד נקבע בהסכם כי מאוחדת תבטח בביטוח אחריות מקצועי ללא השתתפות עצמית את כל פעילות הרופאים בקופה – לרבות פעילותם הפרטים. הרופאים יהיו זכאים ליום הצהרה אחד בשנה, לתוספת של יום חופשה אחד וכן לימי הבראה בתעריף הנהוג במגזר הציבורי. במקרים חריגים מסוימים בהם תבוטל על ידי ההנהלה משמרת לעובדים, הם יקבלו תשלום מלא כפי שהיו מקבלים לו יצאו לחופשה.

סעיפים נוספים בהסכם קושרים בין תגמול הרופאים המשמשים כמנהלי מרפאות לביצועיהן: הסכום שמקבלים המנהלים מתוך הכנסות המרפאות בראשן הם עומדים יגדל בחצי אחוז, ובנוסף 1% מסך המחזור של כלל המרפאות הרווחיות בארץ יחולק אחת לרבעון לכל מנהלי המרפאות.

ההסכם קובע לראשונה כי גם רופאי השיניים במאוחדת ישתתפו בפעילויות הרווחה של כלל עובדי הקופה, המסובסדות על ידי ההנהלה.

מהנהלת מאוחדת נמסר: "אנו מברכים על חתימת ההסכם, שמביא לידי ביטוי את התפיסה שלנו לפיה העובדים והרופאים הם ההון האנושי החשוב ביותר שלנו. ההסכמות בין הצדדים יפעלו לשביעות רצונם של העובדים, יחד נמשיך כולנו לפעול למען ציבור המבוטחים".