חקירת הפיגוע:
המחבל נפצע מהירי והמשיך במסע ההרג

מפקד הפלוגה שעמד בצידה השני של הכיכר והבחין במחבל, ירה לעברו ואף הספיק לפצוע אותו באורח קל. הסריקות נמשכות.

קובי פינקלר , י' באדר ב תשע"ט

גל קיידאן הי"ד
גל קיידאן הי"ד
צילום: דובר צה"ל, דוברות מד"א

תיעוד: לוחמי צה"ל בסריקות אחר המחבל

צה''ל קיים תחקיר ראשוני של הפיגוע שאירע הבוקר (ראשון) בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר בשומרון, בו נרצח לוחם צה''ל גל קיידאן הי"ד ונפצעו אנוש וקשה הרב אחיעד אטינגר וחייל צה''ל נוסף.

כאשר המחבל הגיע לטרמפיאדה בצומת אריאל, קיידאן ולוחם נוסף עמדו כשפניהם כלפי הכיכר.

המחבל דקר את קייאדן, נטל את נשקו וירה בו למוות. באותה העת, מפקד הפלוגה שעמד בצידה השני של הכיכר והבחין במחבל, ירה לעברו ואף הספיק לפצוע אותו באורח קל.

בשלב זה, המחבל נכנס לרכב שהיה בכיכר, נסע במהירות לצומת גיתי אבישר ושם ירה בחייל נוסף.

בצה"ל ממשיכים בחקירת הפיגוע המשולב, ונבדק בין היתר מדוע החייל השני שעמד בטרמפיאדה כלל לא ירה במחבל ומדוע החיילים לא דיווחו לעמדת החיילים בצומת אבישר על הפיגוע ועל המחבל. הסריקות אחר המחבל נמשכות גם בשעה זו.

צפו: עצרת תפילה לרפואת הרב אטינגר

כאמור, בפיגוע נרצח לוחם צה''ל סמ''ר גל קיידאן, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש". קיידאן, בן 19 מבאר שבע, יובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.

הרב אחיעד אטינגר מהיישוב עלי ולוחם צה״ל נוסף נפצעו באורח אנוש וקשה בפיגוע שהחל בצומת אריאל ונמשך בצומת גיתי אבישר. שניהם פונו לבתי החולים.

גל קיידאן הי"ד

"הרב אחיעד הספיק לדרוך את נשקו"

משפחתו של הרב אחיעד אטינגר סיפרה כי הרב זיהה את הפיגוע, ולמרות שהיה במרחק מה מהמקום הסתובב בחזרה עם רכבו והתקרב לעבר המחבל, תוך שהוא מבצע ירי של ארבעה כדורים בניסיון לנטרל אותו, עד שכדורי המחבל פגעו בו.

כוחות גדולים מאוד של צה"ל, שב"כ ומשטרה פועלים כעת באזור הכפר בורקין שבשומרון, סמוך לאריאל, בהנחה שהמחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני הבוקר מסתתרים בכפר. נכון לרגע זה לא ברור כמה מחבלים השתתפו באירוע והדיווחים שהתקבלו מעדי הראייה לפיגועים אינם ברורים.