הרב אטינגר בסכנת חיים ממשית

מצבו של הרב אחיעד אטינגר מוסיף להיות אנוש. מצבו של החייל שנפצע בפיגוע בשומרון מוגדר קשה מאוד.

יוני קמפינסקי , י' באדר ב תשע"ט

הרב לאו מתפלל לרפואת הרב אטינגר
הרב לאו מתפלל לרפואת הרב אטינגר
צילום: TPS

מצבו של הרב אחיעד אטינגר שנפצע היום (ראשון) בפיגוע בשומרון מוסיף להיות אנוש והוא נמצא בסכנת חיים ממשית עקב פגיעת ראש קשה.

מבית החולים בילינסון נמסר כי מצבו של החייל שנפצע בפיגוע מוגדר קשה מאוד.

בפיגוע נרצח חייל צה''ל גל קיידאן הי"ד, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש". קיידאן, בן 19 מבאר שבע, יובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.

מהתחקיר הראשוני של צה''ל עולה כי כאשר המחבל הגיע לטרמפיאדה בצומת אריאל, קיידאן ולוחם נוסף עמדו כשפניהם כלפי הכיכר.

המחבל דקר את קיידאן, נטל את נשקו וירה בו למוות. באותה העת, מפקד הפלוגה שעמד בצידה השני של הכיכר והבחין במחבל, ירה לעברו ואף הספיק לפצוע אותו באורח קל.

בשלב זה, המחבל נכנס לרכב שהיה בכיכר, נסע במהירות לצומת גיתי אבישר ושם ירה בחייל נוסף.

בצה"ל ממשיכים בחקירת הפיגוע המשולב, ונבדק בין היתר מדוע החייל השני שעמד בטרמפיאדה כלל לא ירה במחבל ומדוע החיילים לא דיווחו לעמדת החיילים בצומת אבישר על הפיגוע ועל המחבל. הסריקות אחר המחבל נמשכות גם בשעה זו.

משפחת אטינגר: נאחזים בתפילות, הרב גילה גבורה עילאית

צפו: עצרת תפילה לרפואת הרב אטינגר

כאמור, בפיגוע נרצח לוחם צה''ל סמ''ר גל קיידאן, לוחם בגדוד תותחנים 334 בחטיבת "האש". קיידאן, בן 19 מבאר שבע, יובא למנוחות מחר בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בבאר שבע.

הרב אחיעד אטינגר מהיישוב עלי ולוחם צה״ל נוסף נפצעו באורח אנוש וקשה בפיגוע שהחל בצומת אריאל ונמשך בצומת גיתי אבישר. שניהם פונו לבתי החולים.

גל קיידאן הי"ד

"הרב אחיעד הספיק לדרוך את נשקו"

משפחתו של הרב אחיעד אטינגר סיפרה כי הרב זיהה את הפיגוע, ולמרות שהיה במרחק מה מהמקום הסתובב בחזרה עם רכבו והתקרב לעבר המחבל, תוך שהוא מבצע ירי של ארבעה כדורים בניסיון לנטרל אותו, עד שכדורי המחבל פגעו בו.

כוחות גדולים מאוד של צה"ל, שב"כ ומשטרה פועלים כעת באזור הכפר בורקין שבשומרון, סמוך לאריאל, בהנחה שהמחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני הבוקר מסתתרים בכפר. נכון לרגע זה לא ברור כמה מחבלים השתתפו באירוע והדיווחים שהתקבלו מעדי הראייה לפיגועים אינם ברורים.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, בזירת הפיגוע