מיכאל בן ארי:
חונטה משפטית מבקשת להשתלט על חיינו

יו"ר עוצמה יהודית הגיב להחלטת בג''ץ לפסול את התמודדותו לכנסת. "כשראיתי שאסתר חיות מתנפלת על עורך הדין שלי - הבנתי מה הכיוון''.

אלירן אהרון , י' באדר ב תשע"ט

יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, ד"ר מיכאל בן ארי, הגיב הערב (ראשון) להחלטת בג''ץ לפסול את התמודדותו לכנסת ה-21.

"הראש למעלה, לא מורידים אותו. יש פה חונטה משפטית שלקחה אותו לידיה. אני אומר לתמר זנדברג שמתחבקת עם המחבלים - הדרך שלך קצרה. שש שנים לא הייתי בכנסת ואמשיך להנהיג.

''כל החבורה הזאת צריכה לדעת שיש סוף לחונטה המשפטית. אני רוצה לתת עוצמה ולא חולשה לצה"ל", אמר בן ארי וסיפר: ''לא הופתעתי. כשראיתי שאסתר חיות מתנפלת על עורך הדין שלי ולא נותנת לו לדבר הבנתי מה הכיוון''.

עו"ד איתמר בן גביר הגיב בחריפות להחלטת בג''ץ ואמר ''היום הזה הוא יום שחור לדמוקרטיה. כמה סמלי שדווקא ביום הזה כשרוצחים חייל, דווקא ביום כזה בית המשפט העליון מכיר בעופר כסיף, שתמך בטבח כזה. בבל"ד, באיימן עודה ובאחמד טיבי שסירבו לגנות רצח של חיילים, רצח של מתיישבים.

''כמה סמלי שבית המשפט העליון מאפשר להם להתמודד בבחירות לכנסת בשם חופש הביטוי, ופוסל את בן הברית שלי, את יקירי ד"ר מיכאל בן ארי.

"זה אותו בית המשפט שהתיר לזועבי ועזמי בשארה פעם אחר פעם להתמודד בבחירות לכנסת, בשם הדמוקרטיה ובשם חופש הביטוי – אבל פתאום כשמדברים על ד"ר בן ארי, אין חופש ואין ביטוי. ההחלטה הזו של בית המשפט העליון תיזכר בהיסטוריה של מדינת ישראל כהחלטה חמורה, כהחלטה שסותמת פיות, וכהחלטה שפגעה פגיעה אנושה בדמוקרטיה הישראלית".

בן גביר העביר מסר לעמיתיו ברשימת איחוד מפלגות הימין. ''אנחנו בפרשת דרכים. אם השותפים שלנו באיחוד מפלגות הימין יקבלו את הדרישות שלנו אפשר יהיה לעשות שינוי אמיתי בעולם המשפט. הצבנו דרישות - אני מקווה שהם יתקבלו. אחרת כמאה אלף מצביעים עלולים לא להגיע לקלפי. אם אני מגיע לכנסת אני בא לשנות".

כאמור, שופטי בג"ץ פסלו את ד"ר בן ארי מלהתמודד בבחירות הקרובות לכנסת מטעם מפלגת עוצמה יהודית. במקביל, אישר בית המשפט את התמודדות רע"מ-בל"ד, חד"ש-תע"ל, עופר כסיף, ומנגד אישר את התמודדותו של עו"ד איתמר בן גביר.

זו הפעם הראשונה בתולדות המדינה, שבה מחליט בית המשפט העליון לפסול מועמד לכנסת שאושר על-ידי ועדת הבחירות. שופט בית המשפט העליון נעם סולברג הוא השופט היחיד בהרכב המורחב שהתנגד לפסילת מועמדותו של ד"ר מיכאל בן ארי.

יו"ר מפלגת מרצ, ח״כ תמר זנדברג, בירכה על החלטת בג''ץ לפסול את מועמדותו של בן ארי. "ביבי הכניס ומרצ הוציאה. מי שמאמין בעליונות הגזע צריך להיות מאחורי סורג ובריח ולא בכנסת ישראל, וטוב שבית המשפט אמר את דברו באופן ברור.

"הניסיון של ראש הממשלה להכניס את הכהניסטים הוא עוד חוליה בשרשרת הגזענית והאפלה שנוצרה כאן בשנים האחרונות, וטוב שיש את מרצ ששוב עמדה מולו", אמרה זנדברג.

מאיחוד מפלגות הימין נמסר בתגובה: ''פסיקת בג''ץ- בושה וחרפה! אנחנו נעצור את ההשתוללות האקטיביסטית של הבגץ. זהו תיאטרון האבסורד בהתגלמותו, ותוצאה ידועה מראש של שופטים שטבעי יותר שיישבו בבית הדין של מרצ.

"עופר כסיף, טיבי וזועבי תומכי הטרור בפנים, אך בן ארי, יהודי ציוני שבניו משרתים בצה"ל, בחוץ. זהו ניתוק מוחלט מהעם. לא השופטים יקבעו לעם מי יהיו נבחריו! רק העם יקבע", לשון התגובה.

יו"ר הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד הגיבה, ''שופטי בג״צ קרעו את החבל, והפכו עצמם לגורם פוליטי. החלטת בג"ץ לפסול את בן ארי ומאידך להכשיר מפלגות תומכות טרור היא התערבות בוטה ומוטעית בליבת הדמוקרטיה הישראלית, רמיסה של החלטת ועדת הבחירות. מחר בשעה 9:45 אפרסם את תכניתי להשלמת המהפכה המשפטית לקדנציה הבאה".