איתמר בן גביר: יום שחור לדמוקרטיה

"הצבנו דרישות לשותפינו באיחוד מפלגות הימין - אני מקווה שהם יתקבלו", אמר בן גביר. "אחרת כמאה אלף מצביעים עלולים לא להגיע לקלפי".

אלירן אהרון , י' באדר ב תשע"ט

עו"ד איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית הגיב הערב (ראשון) בחריפות על החלטת בג''ץ לפסול את מועמדותו לכנסת של ד"ר מיכאל בל ארי.

''היום הזה הוא יום שחור לדמוקרטיה", אמר בן גביר. ''כמה סמלי שדווקא ביום הזה כשרוצחים חייל, דווקא ביום כזה בית המשפט העליון מכיר בעופר כסיף, שתמך בטבח כזה. בבל"ד, באיימן עודה ובאחמד טיבי שסירבו לגנות רצח של חיילים, רצח של מתיישבים.

''כמה סמלי שבית המשפט העליון מאפשר להם להתמודד בבחירות לכנסת בשם חופש הביטוי, ופוסל את בן הברית שלי, את יקירי ד"ר מיכאל בן ארי.

"זה אותו בית המשפט שהתיר לזועבי ועזמי בשארה פעם אחר פעם להתמודד בבחירות לכנסת, בשם הדמוקרטיה ובשם חופש הביטוי – אבל פתאום כשמדברים על ד"ר בן ארי, אין חופש ואין ביטוי. ההחלטה הזו של בית המשפט העליון תיזכר בהיסטוריה של מדינת ישראל כהחלטה חמורה, כהחלטה שסותמת פיות, וכהחלטה שפגעה פגיעה אנושה בדמוקרטיה הישראלית".

בן גביר העביר מסר לעמיתיו ברשימת איחוד מפלגות הימין. ''אנחנו בפרשת דרכים. אם השותפים שלנו באיחוד מפלגות הימין יקבלו את הדרישות שלנו אפשר יהיה לעשות שינוי אמיתי בעולם המשפט. הצבנו דרישות - אני מקווה שהם יתקבלו. אחרת כמאה אלף מצביעים עלולים לא להגיע לקלפי. אם אני מגיע לכנסת אני בא לשנות".