נחשף: גנץ לא פוסל ישיבה עם נתניהו

הקלטות חדשות מגלות כי בני גנץ יהיה מוכן להקים ממשלה עם בנימין נתניהו ולא יהסס לפנות אל המפלגות החרדיות כדי להקים ממשלה.

ערוץ 7 , י"א באדר ב תשע"ט

בני גנץ
בני גנץ
צילום: שריה דיאמנט

הקלטות משיחה סגורה עם קומץ משתתפים של יו"ר "כחול לבן" בני גנץ שנחשפו הערב (שני) בחדשות 13 מגלות כי הוא אינו פוסל ישיבה בממשלה עם בנימין נתניהו, למרות הצהרותיו הקודמות ומגלה כמה רחוק יילך במו"מ קואליציוני-עתידי עם המפלגות החרדיות.

״בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה', בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה, היא תהיה סגורה, לא נעולה. עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות, טראמפ יגיש תוכנית, אני אנצח, טראמפ יגיש תוכנית. טוב, מה עכשיו?", אומר יו"ר כחול לבן כשהוא מסביר שיש אפשרות שיקים ממשלה עם נתניהו.

גנץ מספר בהקלטות כי יהיה מוכן לשבת עם המפלגות החרדיות, חרף העובדה שהוא שותף של יאיר לפיד, שאינו מסתדר עם החרדים.

"על מה אנחנו מדברים? הוא פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי, אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים, אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה", אומר גנץ.

הוא גם נשמע מדבר על השר משה כחלון, שאותו ניסה לצרף למפלגתו. ״אני יושב עם אנשי אוצר אני עושה עם אנשי תקציבים, אני יודע מה קורה, בשנה הבאה הקטסטרופה. כחלון לא רוצה להחליף את עצמו. כחלון לא רוצה להחליף את שר האוצר שמחליף את כחלון".