אשת החינוך טובה אילן הלכה לעולמה

טובה אילן הקימה את מרכז יעקב הרצוג בקיבוץ עין צורים והיתה חברת כנסת מטעם סיעת העבודה-מימד.

ערוץ 7 , י"ב באדר ב תשע"ט

נר נשמה
נר נשמה
צילום: thinkstock‏

חברת הכנסת לשעבר וממקימי תנועת הקיבוץ הדתי, טובה אילן, הלכה לעולמה הלילה (שלישי) בגיל 89. הלווייתה תתקיים בשעה 15:45 בעין צורים.

אילן הקימה את מרכז יעקב הרצוג בקיבוץ עין צורים והיתה חברת כנסת מטעם סיעת העבודה-מימד. אילן השיאה משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות ה-52 של מדינת ישראל.

אמיתי פורת מזכ"ל הקיבוץ הדתי הביע צער על פטירתה של אילן, שהיתה דמות בולטת בתנועת הקיבוץ הדתי: "פטירתה של טובה אילן, מותירה אותנו – חברי תנועת הקיבוץ הדתי בתחושת צער גדול. הליכתה מן העולם היא אבדה גדולה לתנועה ולעם ישראל כולו".

"טובה היתה ראשית לכל אישה יקרה וכשמה- טובת עין. קצרה היריעה מלתאר את פועלה הרב והמשמעותי לאורך השנים: המייסדת והנשיאה של 'מרכז יעקב הרצוג ללימודי יהדות' שבקיבוץ עין צורים; חברת כנסת מטעם 'העבודה-מימד'; לוחמת נחושה ואמיצה למען זכויות נשים ובין מייסדות ארגון 'קולך', מזכ"לית משותפת של תנועת בני עקיבא ועוד ועוד...".

הוא הוסיף "טובה זכתה לאורך השנים בפרסים שונים, כגון 'פרס לחינוך יהודי ע"ש ש. ליברמן', פרס קרן 'אבי-חי' בישראל. כמו כן הדליקה משואה לתפארת מדינת ישראל ביום העצמאות בגין פעילותה לקידום ההבנה והסובלנות בין חלקי העם. יהי זכרה ברוך".

הרב מיכאל מלכיאור, נשיא רשת מיתרים ושר לשעבר מטעם מפלגת מימד אשר כיהן יחד עם טובה בכנסת, ספד לה וסיפר "טובה היא הייתה כל מה שהציונות הדתית חלמה להיות. היא הייתה מנהיגה שלא חיפשה מנהיגות, היא הייתה מחנכת, אוהבת אדם, נושאת חן בעיני כל רואיה. טובה הייתה ממייסדי תנועת מימד, חברת כנסת מטעמנו. טובה הייתה מורה שלי ושל דורות של תלמידים בפריפריה ובציונות הדתית".