ח"כ שרן השכל: אנחנו עלולים לקום עם יחימוביץ' באוצר

בכנס 'שוק חופשי' הזהירה השכל מפני האפשרות ששלי יחימוביץ' או אבי ניסנקורן יקבלו לידהם את תיק האוצר, לדבריה זה יהיה "אסון כלכלי".

יהונתן גוטליב , י"ב באדר ב תשע"ט

ח"כ שרן השכל
ח"כ שרן השכל
צילום: דוברות חברת הכנסת השכל

במדינת ישראל דנים רבות בסוגיות הביטחוניות והמדיניות ולפעמים נראה שהסוגיות הכלכליות נדחקות לפינה ולא מקבלות את היחס הראוי להן.

אתמול (שני) התקיים כנס בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר עסק בקידום חירות פרט, כלכלה חופשית וחוסן לאומי.

את הכנס יזמה ח"כ שרן השכל ממפלגת הליכוד, כמו כן השתתפו בו חברי הכנסת יואב קיש ואמיר אוחנה.

ח"כ השכל אמרה בכנס, "אם אנחנו לא נהיה ערניים אנחנו נקום עם מישהי שרוצה להיות שרת אוצר, שלי יחימוביץ' או מפלגת לפיד-גנץ שרוצה לשים את ניסנקורן בתפקיד האוצר. אתם מבינים איזה ניגוד עניינים חמור יש כאן? אתם מבינים לאיזה אסון כלכלי עלולים להוביל אותנו מהלכים מסוכנים כאלו?"

קבוצת 'הליברלים בליכוד', אשר השתתפה אמש בכנס, שמה לה למטרה לקדם 'שוק חופשי' ואת 'חרות הפרט' בישראל.

אמיר וייטמן, יו"ר הליברלים בליכוד, אמר בשיחה עם ערוץ 7 כי "הכנס נולד מזה שנוצר בתוך הליכוד כח ליברלי אמיתי שתומך בשוק חופשי ונשבר לנו מזה שיש פער בלתי נסבל בין הדיבורים למעשים. אנחנו ניכרים בשטח, מתחילה להיות תחרות פוליטית על הקול הליברלי, הקול של השוק החופשי והכנס של אתמול הוא הביטוי המוחשי לזה".

וייטמן דיבר על כך שהציבור לא מדבר מספיק על הסוגיות האלה, אך הוא אופטימי כי "מתחילים לדבר על זה. מי שהכי מזוהה עם השוק החופשי בישראל בדור האחרון זה נתניהו, אבל יש חוסר שביעות רצון מזה שיש פער מאוד גדול בין מה שהוא אומר למה שהוא עושה. כמובן שיש אילוצים פולטיים", הוא הדגיש, "אבל בסופו של דבר יש אי שביעות רצון והדברים מוצפים כלפי מעלה וזה כבר מספיק מדאיג שראש הממשלה טרח ופינה שעתיים מזמנו היקר כדי לבוא ולדבר עם מובילי דעת קהל בנושא".

וייטמן הבהיר כי נתניהו "לא התחייב לשום דבר וזאת אכזבה. הוא כן אמר בחצי בדיחה שהוא יסגור את מועצת הצמחים".

שורש הבעיה לדברי וייטמן הוא "שאין מספיק ביקוש ציבורי למוצר הזה, מי שאשם זה הציבור. זה מאוד קל להיטפל לפוליטיקאים אבל בסופו של דבר הפוליטיקאים מספקים מה שהציבור רוצה וכל עוד לא הייתה דרישה מלמטה לדברים האלה אז הוא (בנימין נתניהו, י"ג) פחות סיפק אותם".