רוקדים ומתגייסים

750 תלמידי ישיבות ההסדר יתגייסו לצה''ל בימים הקרובים. למעלה מ-87% מהמתגייסים ישמשו בתפקידי לחימה.

אלירן אהרון , י"ב באדר ב תשע"ט

רוקדים ומתגייסים
רוקדים ומתגייסים
צילום: הרב דודי וינקלר, לב לחייל

גיוס מרץ 2019 של תלמידי ישיבות ההסדר יצא היום (שלישי) לדרך. בימים הקרובים יתגייסו לצה''ל 750 תלמידי ישיבות.

השנה, בפיילוט ראשוני המשותף לצה"ל ולאיגוד ישיבות ההסדר הוחלט לייעל את מערך הגיוס ולחסוך לתלמידי ישיבות ההסדר שכבר עברו את שרשרת החיול את הצורך לעבור את השרשרת שוב ביום הגיוס עם כל עם-ישראל כפי שהיה נהוג עד היום.

בפיילוט החדש, הגיעו בני הישיבות ליום גיוס המרוכז רק להם יחד עם בני משפחותיהם ורבני הישיבות. לאחר שרקדו ושרו, הם פנו לקבל אל כלל הציוד האישי ולעלות על מדים. בסוף היום עתידים התלמידים להשתחרר חזרה לישיבותיהם בכדי לחגוג את חג הפורים כהלכתו. בשבוע שלאחר פורים התלמידים יגיעו כל אחד ביום גיוסו ישירות למדור בני הישיבות וממנו יופנו ליחידותיהם.

אחוז מיצוי קרבי בגיוס הנוכחי עומד על 100% ומעל 87% מהמתגייסים ישמשו בתפקידי לחימה. מדובר במועד הגיוס הגדול ביותר של בחורי ישיבות ההסדר ובו מתגייסים כמחצית מהבחורים המיועדים לגיוס בשנה הנוכחית.

בין המתגייסים, בלטו במיוחד 15 תלמידי ישיבת 'לב התורה' בבית שמש, כולם חיילים בודדים מצפון אמריקה שמתגייסים לגבעתי, תותחנים, צנחנים ותפקידים עורפיים.

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: "אנו מברכים את תלמידינו לקראת גיוסם לצה"ל, מאחלים להם שימשיכו לעשות חיל, לקדש שם שמים ולתרום לעם ישראל בכל מקום ותפקיד בו ישרתו. במהלך השירות הצבאי הישיבות ומרכז לימוד תורה בצבא (מלת"ב) בראשות הרב דוצימינר ילוו את החיילים בשיעורים, ביקורים ושמירה על קשר רציף בחזית ובעורף".