"המערכת של לפיד וגנץ משדרת לחץ"

השר זאב אלקין הגיב לטענות על גילויים חדשים בפרשת הצוללות: "מפלגת כחול לבן צוללת בסקרים".

103FM , י"ב באדר ב תשע"ט

זאב אלקין
זאב אלקין
צילום: הלל מאיר/TPS

ענת דוידוב וינון מגל שוחחו הבוקר (שלישי) עם השר זאב אלקין (הליכוד), שהתייחס למתקפה של כחול לבן על פרשת הצוללות ותהה מדוע כל כך לחוצים במפלגה מהטלפון הפרוץ של בני גנץ.

"את כל הטענות על פרשת הצוללות כבר חווינו. בוגי יעלון כבר התייצב מול המצלמות והמיקרופונים והבטיח לנו שזה התיק הגדול ביותר נגד נתניהו. שוב מוציאים מהבוידם את הטענות שנבדקו אלף פעם", אמר אלקין.

הטענה היא שאם נתניהו לא היה פונה לוועדת ההיתרים כל הסיפור הזה לא היה נפתח מחדש. אילו רק היה משלם מתוך ה-50 מיליון שיש לו מיליון אחד להגנתו המשפטי.
"אין קשר בין בנימין נתניהו לקרוב משפחתו. כל המידע שמעלים מחדש היה כבר בידי המשטרה והפרקליטות ונבדק".

גם אשכנזי וגם עמוס גלעד תוקפים את נתניהו, מה אתה עונה להם?
"הכל נבדק על ידי המשטרה והפרקליטות ויש כאן מיחזור של מידע. הסיבה למיחזור היא שהמפלגת כחול לבן צוללת בסקרים. אין דבר כזה לרכוש צוללות מאחורי גבה של מערכת הביטחון, מדובר בהחלטות שהקבינט צריך לאשר. הייתה מחלוקת לאורך כל הדרך בנושא אך לא אפרט עקב הנושא הביטחוני. כל מי שמדברים פותחים את הפה ברגע שנוצר להם אינטרס פוליטי. בוגי יעלון היה שר הביטחון והייתה לו מחלוקת עם ראש הממשלה וזה בסדר אך כל עוד הוא היה השר של נתניהו הוא הילל ושיבח אותו מעל כל במה. אילו ליברמן לא היה תופס את מקומו היינו רואים את יעלון בבחירות הקרובות מדבר בשבחו של נתניהו. בני גנץ, אחרי שפרש מתפקידו אמר בקולו שאין היבטים פליליים בפרשת הצוללות".

דיברת עם נתניהו בנושא?
"לא אך כמי שמכיר היטב את הוויכוח סביב סוגיית הצוללות כיו"ר ועדת החוץ והביטחון וחבר הקבינט אני יכול לומר שמדובר בוויכוח ענייני וראש הממשלה צדק בעמדתו. זה נראה לי כמו תחושת מצוקה של כחול לבן עקב הצניחה בסקרים ועקב פריצת הטלפון של בני גנץ".

מה הסיפור עם הטלפון? כחול לבן טוענים שמדובר ברכילות בלבד. אתה יודע מה יש בטלפון?
"אין לי מושג מה יש שם וזה גם לא כל כך מעניין אותי. אני תוהה מדוע הם לחוצים? מדוע הם קפצו לבצע מסיבת עיתונאים ביום שישי. אני מאוד מקווה שלא נחשפו בו דברים ביטחוניים. שום ספין כזה לא יעזור כי הבחירות הן בין ימין ושמאל".