הבת השכולה לנתניהו: ''רק דיבורים''

רה"מ ניחם את בני משפחת אטינגר ביישוב עלי. אחת הבנות של הרב אמרה לנתניהו: "לא יכול להיות שמחבל מבצע מעשה כזה ויוצא ממנו בחיים".

עדו בן פורת , י"ב באדר ב תשע"ט

נתניהו בבית משפחת אטינגר
נתניהו בבית משפחת אטינגר
צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בביתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד ביישוב עלי, וניחם את בני משפחתו של הרב שנרצח בפיגוע טרור בצומת אריאל.

נתניהו אמר לבני המשפחה: "הזעזוע הוא ענק. ממה ששמעתי על אחיעד, הוא היה אדם מופלא, אציל נפש וגיבור חיל.

''הכאב באובדן שלכם הוא עצום, אני מבין עד כמה הוא עמוק. אבל אני רוצה שתדעו שזה עובר כזעזוע בלב של העם כולו", הוסיף ראש הממשלה.

אפרת אטינגר, בתו של הרב אחיעד, אמרה לראש הממשלה כי "לא יכול להיות שמחבל מבצע מעשה כזה ויוצא ממנו בחיים".

ראש הממשלה אמר לה בהקשר של עונש מוות למחבלים: "תיקנו את המגבלה בחוק, ואם לא עשינו נעשה את זה". על פי הדיווח בחדשות 12 הבת השיבה לו: "זה מה שהם אומרים בכל ניחום אבלים אחרי אירוע כזה וזה לא קורה. אלה רק דיבורים".

כרמית, אמו של הרב אטינגר, אמרה לנתניהו: "אנחנו מרגישים פחות ביטחון. תראו מה אתם יכולים לעזור לכל מי שגרים כאן". ראש הממשלה השיב לה: "לפני ימים אחדים השמדנו את מטה הגדה בעזה עד היסוד. מה שיש פה זה דבר אחר".

"במידה מסוימת הוא יותר מורכב. אני לא רוצה לדבר על זה פה", אמר נתניהו. "הזעזוע הוא ענק. מה ששמעתי על אחיעד מופלא - אציל נפש וגיבור חי. הכאב באובדן עצום שלכם". כרמית הדגישה: "אנחנו רוצים לא לפחד שמישהו יפגע בנו. אנחנו רוצים עוד ביטחון. היו איתותים קודמים ולא עשו כלום. אנחנו רוצים עוד ביטחון".