הקליפ השערורייתי של יוני Z: "הללוקה"

אמן המוזיקה החסידית מארה"ב, יוני זיגלבוים (יוני Z) משחרר היום קליפ חדש, נועז במידת מה. זהירות: ריקודי נשים.

קוביס , י"ב באדר ב תשע"ט

יוני Z וחברים
יוני Z וחברים
צילום: מתוך הקליפ

אמן המוזיקה החסידית והמבטיח מארה"ב, יוני זיגלבוים (יוני Z) משחרר היום קליפ חדש, נועז במידת מה, שמצטרף לאוסף הקליפים מעוררי העניין שהפיק עד כה לשיריו מתוך אלבום הבכורה "יוני Z".

הפרשנות היותר מקובלת בעולם לפסוק "כל הנשמה תהלל יה, הללויה" מניחה, שכל נשמה ונשמה, מהללת את ריבונו של עולם בדרכה, בסגנונה, ועל פי טבעה. אליבא דיוני Z כל אחד ואחד מהלל את ה' בדרכו שלו. "כל אומות העולם היללו את השם בבית המקדש, כל אחד בשפתו ובסגנונו", מסביר יוני, "הפסוק כ'י ביתי בית תפילה ייקרא לכל העמים', מתחבר לי עם 'קיבוץ גלויות' וזה מה שרציתי כתסריט לקליפ: שכל העמים וכל האומות יהללו את השם".

בדרך לקליפ, ואחרי שידע מה הוא רוצה שיהיה בו, פרסם מודעת דרושים, "דרושים שחקנים ושחקניות שיכולים לבצע ליפסינג בעברית". לתיבת המייל הגיעו למעלה מ 100 פניות, ותהליך הצילום הצבעוני (תרתי משמע) היה חוויה של ממש.

לקראת פורים משחרר Z את הקליפ הצבעוני והמרהיב שכולל גם... נשים. הוא מודע לעובדה שהקליפ לא יתקבל היטב באתרים חרדיים, למשל. "ההצלחה שיש לשירים שלי, ב"ה, לא נובעת ממשהו שאני עושה, או לא עושה. יש לי שליחות מוזיקלית לדבר עם הצעירים היהודיים בשפתם. אני מבין שלא כל קליפ מתאים לכל אחד, ומקווה שגם הקליפ הנוכחי הללוקה יעשה קידוש השם ויקרב חזרה, את מי שטיפה התרחק".

השיר הללוקה סומן באלבום כלהיט, ובחסדי השם אכן הפך ללהיט. מנתוני יו טיוב וספוטיפיי עולה, שהוא ממוקם במקום השני בפופולריות מבן שירי האלבום.