לאחר ששינה גרסה: עד המדינה מיקי גנור נעצר

גנור יובא מחר לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בעניינו. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בהתאם לצרכי החקירה.

ערוץ 7 , י"ב באדר ב תשע"ט

נעצר. מיקי גנור
נעצר. מיקי גנור
צילום: פלאש 90

מיקי גנור, עד המדינה בפרשה 3000 שביקש הערב (שלישי) לשנות את גרסתו מהגרסה שמסר במהלך חקירת הפרשה, נעצר.

מהמשטרה נמסר כי גנור יובא מחר בשעה 11:00 לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בעניינו, וכי המשטרה תבקש להאריך את מעצרו בהתאם לצרכי החקירה.

גנור נחקר הערב פעם נוספת לאחר שהגיע למשטרה וטען כי ברצונו לשנות את גרסתו הקודמת אותה מסר במסגרת הסכם עד המדינה שנחתם עמו.

בחקירתו הערב טען גנור, "לא שיחדתי איש. כל התשלומים שהועברו למעורבים בתיק היו עבור שירותים מקצועיים ובהם שירותי ייעוץ. אמרתי בעבר כי מדובר בשוחד רק בגלל הלחץ האדיר שהופעל עליי ויישרתי קו עם הנרטיב המשטרתי".

ממשטרת ישראל נמסר, "היום הגיע ללהב 433 מיקי גנור עד המדינה בתיק 3000 וביקש לשנות מהגרסה שמסר במהלך חקירת הפרשה".

במשטרה מבהירים, "ברגעים אלה גנור נחקר באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ). בעקבות הדברים יחליטו משטרת ישראל ופרקליטות המדינה לשקול האם יש מקום לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם עמו".

גורם משפטי מעריך הערב בעקבות החלטת גנור לסגת בו מגרסתו בפרשת הצוללות, כי ייתכן שיהיה צורך לעצור אותו לצורך השלמת חקירתו באזהרה בפרשה.

נזכיר כי בחודש נובמבר האחרון פרסמה המשטרה את המלצותיה עם סיום החקירה בפרשת הצוללות (פרשה 3000) לפיהן התגבשה תשתית ראייתית להעמדה לדין של שישה בכירים שנחקרו בפרשה.

בין הבכירים שעל פי הודעת המשטרה התגבשה נגדם תשתית ראייתית בפרשה נמצאים מקורבו של ראש הממשלה נתניהו עו"ד דוד שמרון, מנהל לשכתו של נתניהו לשעבר דוד שרן, ומפקד חיל הים לשעבר אלוף (מיל') אליעזר מרום (צ'ייני).

מנגד נקבע כי נגד שליחו האישי של נתניהו, עו"ד יצחק מולכו, לא התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות.