איילת שקד: לא מצטערת על הסרטון, קיבלתי תגובות מעולות

יו״ר הימין החדש לא מתחרטת על סרטון הבושם ״פשיזם״ בכיכובה. ״שכל חסידי התקינות הפוליטית יתגברו״.

ערוץ 7 , י"ג באדר ב תשע"ט

מתוך הסרטון החדש
מתוך הסרטון החדש
צילום: דוברות הימין החדש

הסרטון של שקד מסעיר את הרשת

שרת המשפטים איילת שקד לא מתחרטת על סרטון הקמפיין של "הימין החדש", שבו כיכבה כפרזנטורית לבושם "פשיזם" במטרה להגחיך את הטענות שמשמיעים נגדה אנשי השמאל בישראל.

"אני ממש לא מצטערת על הסרטון הזה", אמרה שקד בשיחה עם העיתון ידיעות אחרונות. "קיבלתי המון־המון תגובות מעולות ושמעתי גם את הביקורת שלפיה הוא כביכול מחפיץ נשים. לא רק שזה לא נכון ואין כאן שום החפצה, זה בדיוק הפוך. הוא משדר עוצמה וביטחון והמטרה הייתה להעביר מסר חד באמצעות הומור שנון".

נציין כי בהתחלה שללה שקד את השתתפותה בסרטון והסבירה שהוא לא משקף את התנהלותה. רק לאחר שהצוות האינטרנטי של הימין החדש שיכנע אותה שמדובר בסרטון הומוריסטי וקליל שישוחרר סמוך לפורים, היא נעתרה.

"המטרה בסרטון הייתה לחדד את המסר ששקד לא מפחדת משום דבר בדרך למהפכה המשפטית שהיא מבקשת להמשיך להוביל", הסבירו בימין החדש, ״ושעולם המושגים שלה שונה לחלוטין מזה של מפלגות השמאל שמאשימות אותה בפשיזם. מה שבעיניהם פשיסטי במהפכה שלה, אצלה מריח דמוקרטי".

השרה שקד התייחסה למבקרי הסרטון: "שכל חסידי התקינות הפוליטית יתגברו. הרי מאז שנכנסתי לתפקידי במשרד המשפטים יורדים עליי מהצד השמאלי של המפה הפוליטית וקוראים לי 'פשיסטית'. אז הראיתי להם מה זה הפשיזם שהם מדברים עליו בעיניי ואני לחלוטין לא מצטערת".