"אסור שהטרור יהפוך לשגרת חיינו"

"האם יש צדק בכך שמשפחתו של אדם שפגע באזרחים תמימים וחפים מפשע, שגרים במדינת ישראל, תהנה משכר על המעשה הנפשע? האם זה הגיוני ?!"

ערוץ 7 , י"ג באדר ב תשע"ט

מכתב לראש הממשלה
מכתב לראש הממשלה
צילום: פז בן ראובן

בעקבות רצח הרב אחיעד אטינגר בכביש חוצה שומרון פנו תלמידות אולפנת אמי"ת עלי זהב, לראש הממשלה בבקשה להגביר את המלחמה הכוללת בטרור.

בפנייתן, כתבו נציגות התלמידות, רעות קוזניץ ונגה הנשקה כי משפחת הרוצח שנהרג בעת ניסיון חיילי צה"ל ללכוד אותו, תזכה במענק ובמשכורת לכל החיים מהרשות הפלשתינאית, "האם יש צדק בכך שמשפחתו של אדם שפגע באזרחים תמימים וחפים מפשע, שגרים במדינת ישראל, תהנה משכר על המעשה הנפשע? האם זה הגיוני ?!"

"הזכות לחיות היא של כל אזרח וכל חייל. גם אם יהיו ימנים, שמאלנים, דתיים, חילונים, חרדים, ערבים, מוסלמים או נוצריים. בזמן שיש פיגועים, כולם כואבים אך הזמן שוחק את הכאב ואת הצורך להתמודד אחרת עם הארועים".

הבנות תובעות מראש הממשלה להלחם במשכורות שמקבלים הרוצחים, להלחם במי שמסיתים לרצח, לגרש את בני משפחות הרוצחים ולהרוס את בתיהם כדי להרתיע את הרוצח הבא.

בנות השומרון קובעות במכתב כי "אי אפשר להשלים עם כך שהזמן ירפא את המכה ואי אפשר לקבל את הטרור כחלק מהחיים, הטרור הוא חלק מעולם המוות – צריך להלחם בו בכל הכח"

תלמידות האולפנה פנו בקריאה לראש הממשלה "עליך לוודא שהמלחמה בטרור תראה אחרת כדי שהמרצחים יפחדו ולא האזרחים!".