הפצוע שמחזיר לחיילים אהבה

אהרון קרוב במבצע חלוקת משלוחי מנות למאות חיילים ברחבי הארץ

ערוץ 7 , י"ג באדר ב תשע"ט

אהרון קרוב משמאל
אהרון קרוב משמאל
צילום: יחצ

חיילים רבים בוגרי מרכזי הנוער של OU ישראל, זכו בשבועות האחרונים לביקור מפתיע של אהרון קרוב בבסיסם.

קרוב, הפצוע הקשה ביותר במבצע עופרת יצוקה לפני עשר שנים, מרכז מזה מספר שנים את תחום הכנה לצה"ל והקשר עם הבוגרים של ארגון OU ישראל. במהלך החודש האחרון יצא קרוב למסע חיזוק של בוגרי מרכזי הנוער, ששומרים על ביטחון ישראל בבסיסים השונים בכל רחבי הארץ. קרוב הביא לחיילים משלוחי מנות מושקעים ומפנקים, קיים עימם שיחות אישיות ועודד את רוחם.

מאות משלוחי המנות הגיעו ממספר מוקדים, כאשר חניכי מרכזי הנוער של OU ישראל בכל רחבי הארץ התרימו חטיפים לחיילים במרכולים השונים. לאחר מכן, המשלוחים נארזו על ידי חניכי תוכנית 'יחד' של OU ישראל, תוכנית המשלבת בחברה הישראלית צעירים וצעירות עולים חדשים עם צרכים מיוחדים.

"חודש אדר הוא חודש של שמחה ואין דבר משמח יותר מלעשות טוב לחיילים", סיפר אהרון קרוב על המסע חוצה המדינה והוסיף כי "בכל המקומות שביקרתי בהם החיילים המופתעים קיבלו אותי בחיבוק ובהתרגשות רבה. היה חשוב לי להעניק להם את התחושה שגם לאחר שהם כבר בוגרים וסיימו את תוכניות ההעצמה שלנו בOU ישראל במסגרת מרכזי הנוער, אנחנו ממשיכים ללוות אותם ולדאוג להם גם לאורך השירות הצבאי".

במהלך סבב הביקורים, שארך מספר שבועות, פקד קרוב עשרות בוגרים ומאות חיילים נוספים שנהנו ממשלוחי מנות שתרמו בשבילם אזרחי ישראל, לצד הרצאות שהעביר קרוב לחיילים בבסיסים השונים. קרוב ביקר בפיקוד צפון בצפת, בבסיס פילון בחצור הגלילית, ברמת דוד, בשיזפון, בבהל״צ, בעובדה, בהר עוזיה ועוד ועוד.

מנכ"ל OU ישראל, הרב אבי ברמן: "מרגש לראות את בני הנוער הנפלאים שלנו שהסתובבו בכל הארץ על מנת לאסוף משלוחי מנות לחיילים, והמעשה מתעצם כאשר למעשה אהרון קרוב שימש שליח לדבר מצווה פעמיים, כאשר הוא זה שחילק את משלוחי המנות וגם שוחח עם החיילים.

אהרון הוא דמות מופת ומודל להתמודדות עם קשיים ואתגרים, אדם שמאמין בחיים ורואה את הטוב בכל דבר, ואין כמו אהרון כדי ללמד שניתן לצמוח דווקא מתוך הקושי וההקרבה האישית. את המסר הזה אהרון מנחיל לחניכים ולבוגרים של מרכזי הנוער שלנו, כשבין השאר בזכותו הם מאמינים בעצמם וביכולותיהם. תרומה למדינה המגיעה מתוך ערכי אהבת המולדת והגיוס לצה"ל בפרט, בונה אצל החניכים ערכים משמעותיים של חשיבה על הזולת, חיבור לעם ישראל ועשייה שמקרבת את הגאולה".

מרכזי הנוער של OU ישראל פרושים ב- 20 ערים בישראל, מצמיחים מנהיגות צעירה וקהילתית המספקת מענה חברתי, חווייתי וערכי למאות בני נוער. זאת באמצעות מדריכים מקצועיים ותוכנית שנתית הכוללת חוויות, פעילויות ערכיות, סדנאות צמיחה, חיזוק אישי, טיולים, תוכניות בר ובת מצווה, התנדבות, עזרה לקהילה ועוד. ארגון ה- OU נחשב לארגון היהודי הגדול בעולם כיום, הפרוש על פני 92 מדינות ומאגד כ-1000 קהילות יהודיות אורתודוקסיות באמריקה הצפונית.